Головна Герої Громада Жовківщини зібралася, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні

Громада Жовківщини зібралася, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні

232
0

В історії будь-якого народу є періоди, дати, які стали вирішальними і доленосними. Ми повинні пам’ятати і не забувати героїчні сторінки, коли проливали кров патріоти, адже хто не знає минулого, той не вартий майбутнього. Тернистим шляхом дійшла Україна до сьогоднішніх днів. Минулоріч ми стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни. Ще болять і кровоточать рани, земля захлинається від крові та сліз матерів, сестер, побратимів.

У неділю громада Жовківщини зібралася у районному Народному домі, щоб у скорботі схилити низько голови перед пам’яттю Героїв Небесної Сотні, які загинули у мирний час XXI століття. Тисячі поранено і більше ста людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції на Майдані Незалежності у Києві. Ці чисті душі, що злетіли в небо, нарекли Небесною Сотнею. Вони своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дали шанс збудувати нову, демократичну, правову державу. Серед  цих Героїв, які полягли за майбутнє України, ми завжди пам’ятатимемо нашого земляка, мешканця Дублян, Анатолія Жаловагу, який загинув під час  буремних минулорічних подій на Майдані.

Ведучі вечора пам’яті Героїв Небесної Сотні Оксана Войтович і Богдан Бовшик пригадали тернистий шлях України до незалежності, зокрема про сумні минулорічні реалії Майдану. Найбільше серце обливається кров’ю за  дочок і синів, які загинули від куль власної влади, бо виступили за правду, за майбутнє і за людські цінності.

Вечір-реквієм розпочали вихованці народної вокальної студії Вікторії Кирилюк із піснею, присвяченою пам’яті Небесної Сотні. Учасники драматичного колективу Народного дому с. Крехова ( кер. Андрій Баран) та читці районного Народного дому відтворили доленосні події на Майдані у столиці держави впродовж листопада-лютого 2014 р. Невмирущу пам’ять про полеглих під час Революції Гідності виразили у піснях народний сімейний ансамбль «Кожушки», Наталія Полоцька, учасники хореографічного колективу «Stan». Авторський вірш, який увійшов в альманах поезії, присвячений Героям Небесної Сотні, прочитала Галина Фесюк.

Давня лемківська пісня «Пливе кача по Тисині» у виконанні гурту «Піккардійсьська терція» стала тугою, смутком, офіційним жалобним гімном України. Під цей пісенний щем тисячі українців прощалися з Героями Небесної Сотні. І тепер цей твір щоразу присвячується пам’яті тих, хто навічно впав на Майдані за нашу свободу. Цю траурну українську пісню виконала народна хорова капела «Діброва» під керівницвом Романа Слуки. Глядачі її слухали стоячи, схиливши у жалобі голови.

Герої Небесної Сотні написали нову сторінку історії України, яка об’єднала нас всіх і підсилила наш шлях у майбуття. Перемога буде за нами! На цьому наголосили у виступах народний депутат України Володимир Парасюк, перший заступник голови Жовківської РДА Надія Щур, голова Жовківської районної ради Тадей Швай. Наш обов’язок — пам’ятати Героїв, не забувати того, за що вони боролись і загинули, продовжити їхні починання.

Хай палають свічки пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні у наших серцях. Згадаймо у молитвах усіх, хто поклав свої голови за наше майбутнє! Хай пам’ять невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на своїй землі!

Уляна Лащівська.