Головна Соціальне життя Кожний пенсіонер в Україні повинен отримувати пенсію без запізнення

Кожний пенсіонер в Україні повинен отримувати пенсію без запізнення

311
0

«Кожний пенсіонер в Україні повинен отримувати пенсію без запізнення та у комфортних для нього умовах. Він, як платник податків, має на це повне право. Саме Укрпошта є надійним посередником між державою та пенсіонером», — зауважив в. о. генерального директора УДППЗ «Укрпошта» Ігор Ткачук.

— Ігоре Віталійовичу, на чому робить найбільшу ставку Укрпошта у виплаті пенсій?

— Перш за все, ми розраховуємо на добросовісну конкуренцію, адже, згідно із законодавством, громадяни України мають право самостійно обирати спосіб одержання пенсії. Ніяка державна чи недержавна установа не може примусити пенсіонера змінювати обрану ним установу обслуговування.

На сьогодні лише Укрпошта виплачує пенсії з доставкою додому. Це зручно, надійно та безпечно! Не потрібно витрачати час та сили на пошуки потрібного банкомату, не будучи попередньо впевненим, чи він працює і чи достатньо в ньому коштів, а деякі ще й комісію беруть. Крім того, банкомат, зазвичай, находиться далеко від дому, а мережа магазинів, особливо в сільській місцевості, ще не настільки розвинена, аби розрахуватися карткою.

— Яку відповідальність несе Укрпошта перед пенсіонерами?

— Ми несемо повну відповідальність! І не тільки перед пенсіонерами, а й перед державою, виконуючи важливу соціальну функцію. Укрпошта, як надійний посередник між державою і пенсіонерами, не використовує ці гроші у своїй господарській діяльності. Тому ми ніколи не скажемо нашим пенсіонерам, що у нас немає грошей, і не виставимо ліміти видачі коштів. Відтак пенсіонери убезпечені від ризиків втрати коштів.

Стабільність і надійність у виплаті пенсій Укрпоштою, у складі якої найбільш розгалужена мережа — 11,8 тис. поштових відділень по всій Україні та майже 40-тисячний колектив листонош — не викликає жодного сумніву.

— Яка зараз ситуація з виплатою пенсій на сході України?

Ситуація у східних регіонах щоденно змінюється, і бути впевненими, що завтра ми точно доставимо пенсію у конкретний населений пункт, звісно не можемо. Але працюємо стабільно та швидко, реагуємо на зміну ситуації. Були випадки, коли в зоні АТО працювала тільки Укрпошта, як установа, що виплачує пенсії. Ми надійні!

Поки банк буде налагоджувати роботу, зокрема наповнювати готівкою банкомати у райцентрі, адже по селах їх просто немає, то наш листоноша вже доставить гроші стареньким особисто в руки.

— Які послуги може запропонувати Укрпошта пенсіонеру, окрім доставки пенсії?

— Пенсіонери зі стажем прекрасно знають, що листоноша не тільки видасть гроші, а й за місцем проживання може прийняти комунальні платежі, оформити передплату на газети та журнали, доставити товари, запропонувати поповнення мобільного зв’язку тощо. Крім того, неабияке значення для пенсіонерів має живе спілкування, адже листоноша — це людина, перевірена десятиліттями.

— Як можна перевести пенсію з банківської установи та отримувати її вдома через Укрпошту?

— Необхідно лише подати заяву до управління Пенсійного фонду за місцем проживання та вказати: «Пенсію прошу виплачувати поштою з доставкою додому!».

Оксана ПАНЧИШИН, начальник ЦЗП № 9.