Головна Герої Президент нагородив Дмитра Мерзлікіна

Президент нагородив Дмитра Мерзлікіна

202
0

Про 31-річного жовківчанина Дмитра Мерзлікіна наша газета писала ще минулого року (№ 45 від 30 жовтня 2014 р. «Жовківський герой війни на Сході»). Дмитро народився у родині військовослужбовців, пішов слідами батька та діда. Сім’я часто змінювала місце проживання. Останнє місце батькової служби — м. Жовква. Тут Дмитро провів своє дитинство. Жовква стала для нього рідним містом.

У 2005 році Дмитро закінчив Сумський військовий університет ракетних військ артилерії. 8 років служив у Тернополі. Після скорочення Збройних сил України його перевели у Яворів.

У травні минулого року виїхав у зону АТО. Приблизно через три тижні потрапив під обстріл під Зеленопіллям. Колеги на плащ-палатці віднесли пораненого у безпечне місце. Потім Дмитрові довелось  довго лікуватись. Допомогу надавали, як кажуть, усім миром.

Нещодавно Президент України Петро Порошенко вручив нашому землякові-героєві почесну відзнаку.

У рамках робочої поїздки до Тернопільської області Президент Петро Порошенко відвідав родину військово-службовця — учасника АТО Дмитра Мерзлікіна. Глава держави вручив офіцеру орден Богдана Хмельницького III ступеня.

Вручаючи нагороду військово-службовцю, Петро Порошенко зазначив, що для нього велика честь нагороджувати воїна, який так боронить Батьківщину.

«Ваша мужність, ваш героїзм, виявлений під Зеленопіллям, в інших місцях, є прикладом того, як треба захищати і боронити державу», – сказав Президент.

Під час неформального спілкування Президент поцікавився станом здоров’я Дмитра, перебігом його лікування та реабілітації. Він запевнив, що дружина військового та його родина «мають всі підстави пишатися справжнім українським героєм».

Глава держави подякував особисто Дмитру Мерзлікіну та всьому особовому складу 24-ї окремої механізованої бригади, у складі якої він брав участь в АТО, за мужність і героїзм. Він також коротко поінформував про ситуацію в державі, за останні кроки щодо зміцнення обороноздатності українського війська.

Довідка. Командир взводу управління гаубичної самохідно-артилерійської батареї 24-ї окремої механізованої бригади, 31-річний Дмитро Мерзлікін брав участь у АТО з червня 2014 року. Під час виконання обов’язків у зоні конфлікту забезпечував розташування особового складу та техніки для прикриття підрозділів, котрі були задіяні для несення служби на блокпостах. Завдяки вмілому керівництву Д. Мерзлікіна, вогневими засобами неодноразово були нанесені ефективні удари по противнику, що дало змогу запобігти раптовим нападам сепаратистів. 8 липня 2014 року вогнем батареї було уражено автомобільну колону незаконно створених збройних формувань, яка здійснювала переміщення зі Свердловська до Ровеньок.

У липні, під час обстрілів сепаратистами, отримав поранення біля с. Зеленопілля Луганської області. Пораненому бійцю було проведено більше 30 операцій. З 23 лютого 2015 року він зарахований до списку особового складу Тернопільського обласного військового комісаріату на посаду старшого офіцера відділу обліково-мобілізаційної роботи.

Дмитро Мерзлікін отримав військову освіту, закінчивши Військовий інститут ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького Сумського державного університету, проходить військову службу з 2005 року. Одружений, має 2-річну доньку.