Головна Герої Щасливі, що повернулися додому живими

Щасливі, що повернулися додому живими

308
0

12 листопада на Львівщину зі зони проведення антитерористичної операції у повному складі повернувся 1-ий батальйон 24-ї окремої механізованої Залізної бригади імені Данила Галицького.

Ешелон з особовим складом та штатною технікою прибув на станцію розвантаження у с. Добросин, що на Жовківщині. Героїв зустрічала місцева громада на чолі з очільниками двох районів — Яворівського та Жовківського. Школярі різного віку зустрічали воїнів-залізняків букетами осінніх квітів вигукуючи: "Героям – Слава!".

Мужні воїни Залізної бригади виконували бойові завдання на Луганщині впродовж року. Вони героїчно на смузі розмежування протистояли сепаратистам та російським найманцям, відстоюючи незалежність своєї Батьківщини.

— Маю честь зустрічати сьо-годні перший механізований батальйон на тому ж самому місці, звідки вони 8 березня 2014 року відбували у складі першої батальйонної тактичної групи на схід України, — підкреслив у вітальному слові тимчасово виконуючий обов’язки командира 24-ї окремої механізованої бригади підполковник Олександр Ковтун. — Хочу подякувати всім за мужність, розуміння і любов до України. На серці одночасно і радісно, що військовослужбовці повернулися додому, і сумно, через те, що не обійшлося без втрат, — сказав він.

Підполковник Олександр Ковтун закликав усіх присутніх вшанувати пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Після чого він вручив військовослужбовцям нагороди, які надійшли, поки хлопці їхали з Донбасу додому.

Благословили щасливе повернення військовослужбовців та окропили їх освяченою водою отець Андрій та брат Юрій із гарнізонного храму святих апостолів Петра і Павла м. Львова.

Зустрічали та вітали вояків-залізняків і перший заступник голови Жовківської РДА та заступник голови районної ради — Богдан Стахів і Богдан Юрдига, сільський голова Добросина  Галина Гец, голови Яворівської РДА та районної ради — Орест Гнип та Іван Карпа,  керівник  відділу культури Яворівської РДА Володимир Балух разом зі своїм колективом, заступник міського голови Яворова, в минулому бойовий офіцер Олег Роїк, батько загиблого в АТО Героя Іван Пазин (до речі, у його виконанні прозвучала в’язанка віршованих рядків).    Також Орест Гнип передав грамоти-подяки для кожного військовослужбовця. Змучені, але дуже щасливі воїни Залізної бригади стояли у строю біля своєї бойової техніки. Вони вже вдома, де панує спокій, який вони виборювали у запеклих боях на Донбасі. У 2014 році ці воїни  першими вирушили на захист кордонів України. Спочатку прикривали північний напрямок на Сумщині. Далі — Донбас. Звільняли від окупантів Миколаївку, Лисичанськ, Красний Лиман, Сіверськ. Майже рік стримували посягання російсько-терористичних угруповань уздовж  Бахмутського шляху.

Попереду в них зустріч із рідними та близькими, які вже зачекалися своїх героїв. Далі їх чекає  чергова чоловіча робота — участь у спільних українсько-американсько-канадських навчаннях. Опісля знову на Схід, адже вони професійні військові…

Зоряна ГУМНИЦЬКА, Євген ВЕГЕРА.