Головна Свято День працівників сільського господарства

День працівників сільського господарства

566
0

Напружений, сповнений клопоту хліборобський рік увінчує  щорічно гарне свято – День працівників сільського господарства. Відзначаючи його на загальнодержавному рівні, українці визнають звитяжну хліборобську працю на благо Батьківщини, дякують трудівникам села за уміння гідно виходити зі складних, часто непербачуваних ситуацій, наповнюючи зібраним врожаєм засіки держави.

Саме мозолясті руки селян, що знають справжню ціну хліба, вартують найбільшої подяки та найвищої оцінки. Отож, аби відзначити кращих з кращих, у суботу, 14 листопада, на Жовківському ринку проходив святковий ярмарок «Добрі традиції Галичини». Його учасниками були сільськогосподарські підприємства, фермерські господарства, кооперативи, мікропідприємства, виробники органічної продукції та підприємства харчової промисловості.

Мешканці та гості Жовкви мали можливість придбати і традиційні продукти харчування, і різноманітні агросмаколики. А головне – за цінами виробника. Тому й покупців знайшлося немало. Уже на початку дня торг на ярмарку досяг апогею. 

Цей захід, що був організований Департаментом агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації та управлінням агропромислового розвитку Жовківської РДА, відбувся у святковому форматі під музичний супровід.

Забавляли покупців та продавців гарними українськими піснями та мелодіями Народний жіночий ансамбль «Бишківчанка» (кер. Ольга Скаб), Народний фольклорний колектив «Боянчанка» (кер. Роман Слука) та ансамбль «Троїсті музики» (кер. Андрій Жук), що прибув із Великого Дорошева.  На це дійство зійшлися чи не усі поціновувачі народного мистецтва – і продавці, і покупці. Виступи цих колективів стали родзинкою ярмарку, бо зарядили людей позитивом та гарним настроєм на усі вихідні. 

Винуватців торжества щиросердечно вітали голова Жовківської райдержадміністрації Надія Щур та голова Жовківської районної ради Тадей Швай. Керівники району побажали усім дбайливим господарям здоров’я, щастя, добробуту, невичерпної снаги та успіхів у розвитку власної справи, добрих засівів, рясних сходів та щедрих ужинків.

Грамотами та подяками з нагоди професійного свята очільники Жовківщини відзначили керівників агроформувань: Михайла Кожушка, директора Львівської філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Ігоря Воробця, голову ФГ «Діон», Тараса Гука, директора ТзОВ «Агро-Фрутіка Бишків», Анатолія Ключка, директора ТзОВ «Галфрост», Богдана Іванусу, директора ТзОВ «Краяни», Бориса Кушпіта, голову ФГ «Кушпіт», Богдана Висоцького, голову ФГ «Висоцький», Ігоря Жука, директора ПП «НАША», Андрія Великого, керівника ТзОВ «ВАМ Агро»,  Ярослава Долінського, голову ради ДО місцевих рад «Дорадча служба», та Миколу Пилипця, голову ФГ «Пилипець». 

Плідно працюють над втілен-ням у життя хліборобських планів й хазяйновиті сільські голови. Їхня допомога та під-тримка почасти є визначалною у запоруці процвітання сільгоспвиробників села. Тому й день працівників сільського господарства – це і їхнє свято. Голову села Погариська Михайла Солтиса та колишнього голову Миколу Мацевка, Добросинського сільського голову Галину Гец, Наталію Бейзик, очільницю Бишківської сільради, Ольгу Тенету, голову з Глинська, Лілію Бову (смт. Куликів), Анну Скіп (с. Воля-Висоцька), Богдана Тенету (с. Кунин), Миколу Драгана (с. Крехів), Ольгу Драган (с. Надичі), Олега Гусака (с. Зіболки), Марію Щигель (с. Замочок) та Петра Верхрацького, голову Кулявської сільської ради, — відзначали грамотами та подяками керівники району.

Усі вищеперелічені керівники господарств, формувань та сільські голови представляли на ярмарці продукцію та курені. Підтримали своїх колег та  організували смачний стіл з різноманітними наїдками добрі господарі зі села Любелі (сільський голова Василь Чернюх) та кам’яногірські хазяї на чолі з новообраною Ганною Надяк.

Розділити свято газд Жовківського району прибула директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадмінінстрації Наталія Хмиз. Разом із очільницею району гостя з області знайомилася з продукцією, виставленою на ярмарку, відзначала при цьому високу професійність та уміння по-справжньому господарювати.

Гості, що прибули сюди, могли скуштувати розмаїтих українських страв та напоїв, адже у кожному курені їх щедро припрошували та гостили.

Свято доповнили й козацькі забави, організацією яких займався сектор молоді і спорту Жовківської РДА спільно з УДЮС та МК. Охочі мали чудову нагоду продемонстувати свою фізичну силу та ще й отримати гарний приз.

У чотирьох конкурсах в основному вправлялися чоловіки. Бажаючих підіймати 16-кілограмову гирю виявилось небагато. Та все ж серед усіх, хто показав себе у цьому випробуванні, переможцем назвали Ігоря Кошицького, мешканця Жовкви, який, доклавши всіх зусиль, зумів 45 разів підняти гирю та отримав нагороду – порося (цей вартісний приз охоче надало ФГ «Едем», голова Зоя Чаклош).

Якнайдалі метнути мішок – на відстань 10 м —  вагою 20 кг пощастило Євгену Ріотіну. Цьому мешканцю Харківщини у подарунок дісталася пара рідкісних декоративних живих курей, яку заспонсорувало  управління агропромислового розвитку ЖРДА (керівник Микола Верещак).

У третьому конкурсі – ходьбі на ходулях – перемогу здобув Андрій Гасин. Він зумів подолати дистанцію у 10 м всього за 7,9 секунди. Мішок зерна, наданий ФГ «Кушпіт», дістався переможцеві як винагорода.

34 рази підняв штангу вагою 40 кг у положенні лежачи Андрій Бей (це був найкращий результат) і отримав сітку картоплі від ФГ «Діон».

Демонстрація трудових успіхів справжніх хазяїв Жовківщини вдалася на славу. Свято, наповнене здобутками розуму і рук, душі і серця, показало, як втілились у життя плани, задуми та сподівання тих, хто любить землю та працює на ній.

Голова Жовківської РДА Надія Щур та управління агропромислового розвитку висловлюють щиру подяку усім учасникам ярмарки, що спільною працею досягли мети – долучилися до доброї традиції гідно відзначити  професійне свято справжнього господаря землі, який крізь нелегкі економічні реалії сьогодення торує шлях до збагачення рідного краю, процвітання України.

Надія Байбула,  Зоряна Микитюк.

P. S. Попри гарні святкування варто сказати, що будні сільського господаря не такі вже й райдужні. Не все так гарно, як здається. Про це ми ще писатимемо.