Головна Герої У Жовківському Народному домі вшанували добровольців

У Жовківському Народному домі вшанували добровольців

318
0

17 січня 2017 року Верховна Рада України прийняла Постанову «Про встановлення Дня українського добровольця», відповідно до якої визначено свято добровольця, що відзначатиметься щорічно 14 березня. Передісторією  стали події у березні 2014 року, коли з лав Самооборони Майдану було сформовано Перший добровольчий батальйон Національної гвардії України.

У Жовківському Народному домі відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня українського добровольця. Вперше зібралися громадські активісти, старшокласники та представники влади, аби зарекомендувати добровольцям свою увагу та турботу і вшанувати усіх, хто своїм героїзмом і мужністю спричинився до захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, своєю активністю посприяв подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві.  Хвилиною мовчання присутні вшанували полеглих  добровольців, котрі загинули, захищаючи Україну від російського агресора.

Заступник голови Жовківської райдержадміністрації Юрій Дубневич  нагородив грамотами добровольців Жовківщини Василя Кіщака (м.Рава-Руська), Ярослава Сенюка (с. Артасів), Миколу Васечка (с. Деревня) та Івана  Іванусу  (с. Гійче). З пісенними вітаннями до присутніх зверталися Руслана Рудик, Анастасія Горемикіна, Юлія Капітан та вокальний чоловічий ансамбль «Срібні дзвони» (кер. Микола Качмар).

Навіть побіжний історичний екскурс свідчить, що феномен добровольства здавна притаманний українцям. Одним із перших прикладів добровольства можна
назвати Запорізьку Січ, яка століттями боронила Україну. Інший яскравий приклад  з нової історії України – легіон Українських січових стрільців, що теж формувався виключно на добровольчих засадах. Події Першої світової війни, протистояння Австро-Угорщини і Росії українці вирішили використа-ти задля втілення заповітної мрії про незалежність України. До лав УСС записалося майже 20 тисяч добровольців, але згодом австрійська влада дозволила лише 2500 воякам прийняти присягу й утворити легіон УСС.

Але найновіший приклад – це Революція Гідності та початок військових дій на сході нашої держави, коли тисячі звичайних українських громадян, кинувши власні справи – навчання, роботу, бізнес, родини, спочатку пішли на Майдани країни, висловлюючи протест проти антидержавної політики тодішнього вищого керівництва країни, а потім зі зброєю в руках першими протистояли озброєній до зубів російській армії.

Наш кореспондент.