Головна Герої У Рава-Руській відкрили пам’ятник воїну – учаснику бойових дій в зоні АТО...

У Рава-Руській відкрили пам’ятник воїну – учаснику бойових дій в зоні АТО Володимиру Збишку

341
0

Цієї, напрочуд спекотної неділі, у Раві-Руській керівник апарату Жовківської РДА Людмила Бобель і директор ЖЦСССДМ Віра Кожушко разом із мером міста Миколою Зіньком узяли участь в урочистостях із нагоди відкриття пам’ятника воїну – учаснику бойових дій в зоні АТО Володимиру Збишку, який загинув 21 січня 2015 року в бою за блокпост № 31 на трасі «Бахмутка», поблизу смт. Фрунзе  (Луганська область) під час евакуації поранених товаришів.

У  мальовничому українському місті зі своїм духовним центром недалечко розмістились меморіали нашого величного і водночас багатостраждального минулого, нашої історії – пам’ятник воїнам Другої світової війни та новітній — пам’ятник жахливої сучасності.

36-річним мужчиною Володимир прийняв сміливе ріше-ння відправитися в зону АТО захищати рідну землю від підступного ворога. Був справжнім воїном, а військова честь і доблесть для нього були понад усе. На жаль, повернутися живим на рідну землю воїну не судилося…

У промовах мера міста Миколи Зінька, керівника апарату Жовківської РДА Людмили Бобель та представника від особового складу п’ятого батальйону  Юрія Чорнейка звучали слова вдячності і співчуття батькам, дружині, рідним та побратимам Володі: «…завдяки таким воїнам, як Володимир, лихо війни не вирує у нас. Такі хлопці йшли на захист не заради слави, вони йшли на війну за наш із вами спокій. Завдяки вихованню у такій сім’ї, як сім’я Збишків, на нашій Богом даній землі не місце таким поняттям, як зрадництво і сепаратизм, зневага до України, до мови і до наших народних традицій і цінностей. Важко підібрати слова, щоб висловити співчуття батькам, дружині… Певні, кожен мешканець нашого району розділяє з Вами біль великої, непоправної втрати».

На урочистому  і  водночас сумному та важкому для сприйняття заході,  громада з гордістю говорила про свого земляка. Вони вдячні йому за його подвиг. І вірять, що зовсім скоро ця війна закінчиться, і нікому не доведеться оплакувати своїх синів.

Право відкрити пам’ятник Герою України було надано воїнам особового складу п’ятого батальйону. Чин освячення гранітної пам’ятки здійснили місцеві священнослужителі о. Юрій, о. Роман та о. Михайло. Далі, під звуки сумної пісні «Пливе кача…», присутні поклали вінки та квіти до підніжжя пам’ятника Володимиру Збишку, а родина, на знак подяки, пригостила усіх солодощами.

Отож, вшанування і увіковічення пам’яті – це не просто наш обов’язок, це і гордість за справжніх Героїв.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.