Головна Герої У Туринківській школі відбувся захід присвячений пам’яті Небесної Сотні

У Туринківській школі відбувся захід присвячений пам’яті Небесної Сотні

441
0

Любов до Батьківщини — велика чеснота. Не може любити Бога та людина, яка не навчилася шанувати своїх батьків і свою Батьківщину. Добра дитина не кидає свою матір в недолі і в стражданні. Такою має бути любов до Вітчизни, із почуттям власної гідності. Бажання бути вільними і незалежними виявили герої сьогодення. Ті, хто відстоював Майдан, хто воює на сході країни, їм живим і мертвим присвячується.

20 лютого у Туринківської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся захід, присвячений пам’яті Небесної Сотні. Його організували практичний психолог Оксана Чернюх і педагог-організатор Оксана Білаш, музичний супровід здійснив Роман Висоцький. На початку заходу педагог-організатор виступила з такими словами: «На початку 2014 року у всіх було відчуття тривоги, але ніхто собі не уявляв, що в новому році буде Небесна Сотня, анексія Криму, сотні загиблих на Донбасі і ще багато жахіть».

До глибини душі глядачів вразила сімейна сцена, яку зіграли: мати (О. Чернюх, практичний психолог) і син (І. Каспрівський, учень 8-А кл.). Свою ноту захоплення і смутку в серця присутніх додав перегляд відеофільму «Майдан. Небесна Сотня».

Лунали на заході і патріотичні пісні. Учні 8-х класів виконали музичні композиції: «Мальви», «Сину, єдиний мій сину».

Досить вміло була організована хореографічна постановка «Ангели майдану», художній керівник  О. Б. Білаш.

Поки що скалічена, вичерпана Україна, мов зруйнована хата після війни. Без дерей. Кожен може увійти, забрати, що хоче. І хто ж захистить її душу, її майбутнє? Боляче! Боляче за нашу прекрасну Україну, цей розкішний вінок з рути і барвінку, країни смутку і краси. За її мужній народ, що віками боровся за своє щастя.

Україна може вижити і повинна вижити, і насамперед, завдяки її культурі. Бо це — єдиний посланець душі України, її творча і людська суть. Час минає,  все, що талановито закарбовано у слові, залишається з нами і залишиться після нас.
Утверджуймо Україну Духу, Україну Розуму, Україну Серця — навіки до нескінченності — на радість світу!

Захід завершили виконанням духовного гімну — «Боже великий, єдиний».

Герої не вмирають, вони стають легендою, взірцем для майбутніх поколінь. Бо ж свідомо боротися і віддати життя за Батьківщину — це подвиг справжнього патріота-українця. Слава Україні! Героям Слава!

Мар’яна ЧЕРНЮХ, голова учкому, учениця 9 кл. Туринківської ЗОШ.