Головна Герої Схід –Захід: співпраця міцніє

Схід –Захід: співпраця міцніє

281
0

Надовго запам’ятається одинадцятьом школярам з Луганщини їхнє перебування на Жовківщині. Десять днів людської теплоти, веселощів і розваг із патріотично-виховним підтекстом у культурно-мистецьких заходах справили на гостей зі Сходу неабиякі враження. Тут було що побачити та чим перейнятися й захопитися. Щоб потім там, у себе вдома, розповідати і розповідати, запевняючи, що знову і знову хотіли б побувати на нашому славному Розточчі.

А приїхали луганські школярі на Жовківщину в рамках угоди, підписаної керманичем Жовківської районної ради Романом Горбанем та очільником Білокуракинської РДА Сергієм Іванюченком. І ось місток дружби та співпраці, прокладений цьогоріч у серпні між Жовківською районною радою та Білокуракинською РДА, набув нових обрисів. Минулої неділі гість із Білокуракиного відвідав наш район, зокрема місто Жовкву. Разом із ним приїхав і колега-голова із Бродів Євген Швед. Тож, як і в першому випадку, коли львів’яни здійснили поїздку на Схід із гуманітарним візитом, так і тепер відбулася тристороння зустріч.

Колег із Луганщини та Бродівщини вітали голова Жовківської РДА Надія Щур, голова районної ради Роман Горбань, заступник голови Алла Жук. За круглим столом, у дружній атмосфері сторони говорили про важливі питання сьогодення на місцях представництва. Жовківчанам цікаво було почути про ситуацію на Сході з уст тамтешнього очільника місцевої виконавчої влади, його розуміння ситуації щодо ведення національної політики в непростих умовах. Сергій Іванюченко розповів про настрої підлеглих та громадськості, озвучував реалії та ділився планами, трактував своє бачення державної пропаганди в регіоні. Цікаво було дізнатися і про створену територіальну громаду з центром у Білокуракиному, її перші кроки та відмінності в адміністративно-громадській діяльності.

Звісно, перебування в наших краях, зустрічі з галичанами, зокрема з медперсоналом (голова адміністрації до того оздоровлювався у Трускавці), наповнили світогляд чоловіка масою нових вражень та переконань. Аби доповнити їх, Роман Горбань організував приїжджим екскурсію містом, а згодом запросив до Жовківського замку, де директор історико-архітектурного заповідника Володимир Герич здійснив незабутній екскурс в історичне минуле міста. Відвідувачі (серед яких був і автор цих рядків) ознайомились із автентичною кузнею, побували в гетьманській залі, піднялись на горище східної вежі, де дізнались про витоки міста Жовкви. Голові Бродівщини цікаво було почути і деякі подробиці будівництва Бродів, зокрема те, що і Жовква, і Броди закладені за подібною архітектурною схемою. Завершилась екскурсія в музеї історії. Ключове його гасло «Боротьба за незалежність триває» говорить само за себе. Непроста, героїчна, історична минувшина Жовківщини не могла не вразити та захопити.

Епогеєм зустрічі стала домовленість про подальші співпрацю та партнерські стосунки. У цьому контексті передбачено обмін викладачами (з проведенням уроків української мови), а також двосторонні поїздки з культурно-мистецькими програмами. Заплановано приїзд луганських дітей до нас на Різдво.

Ярослав ГЛУТКОВСЬКИЙ.