Головна Коротко Андріївські вечорниці в бібліотечній світлиці

Андріївські вечорниці в бібліотечній світлиці

236
0

Цікаво, самобутньо й змістовно у Жовківській центральній районній бібліотеці проходили цьогорічні вечорниці під загадковою назвою «Ой, Андрію, даруй нам надію». Завдяки працівникам районного відділу культури і туризму, учням 8-А класу Жовківської ЗОШ № 3 та районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, і, звичайно, самих бібліотекарів усі присутні – і учні, і вчителі, і батьки, і запрошені гості збагатилися духовно, поринули в атмосферу українства та патріотичності.

…Тихесенько наспівує пісеньку Галя (роль, якої виконувала Н. Полоцька). Святково прибрана світлиця, лавки, стіл. На стінах вишиті рушники. На столі, на білому обрусі – запашний калач, пампушки зі сюрпризом, пиріжки. Усе виготовлено в стародавньому стилі. Яскрава картинка українського колориту давнини ожила цього вечора у Жовківській бібліотеці. А хороша постановка реального епізоду додала всім присутнім якоїсь особливої культурної самобутності, на мить перенісши гостей у вир справжнього свята Андрія з усіма його звичаями і традиціями.

Цього вечора направду усім було і весело, і захопливо, звучало багато українських старовинних пісень і пригощань. І епізодичні  фрагменти у виконанні акторів-аматорів забавляли, потішали, веселили та радували. Так як на Андрія дуже багато ворожать, вгадуючи свою долю, дівчата, учасники дійств, теж намагалися різними способами вгадати своє майбутнє. А хлопці-козаки змагалися у спритності «кусання калити». Усіх гостей частували варениками та пампушками.

По завершенню вечорниць присутні мали змогу ознайомитись із книжково-ілюстративною виставкою «Апостол Андрій Первозванний», яку оформила працівник юнацького абонементу Н. Варунок.

Такі заходи виховують у людей любов та повагу до звичаїв нашого народу, заохочують до вивчення історичної бувальщини рідного краю, спонукають до збереження народних традицій, розвивають творчі здібності учнів та молоді.

Зоряна ГУМНИЦЬКА,

Віталій СЛУКА.