Головна Коротко Міський парк у Жовкві визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва

Міський парк у Жовкві визнано пам’яткою садово-паркового мистецтва

342
0

Він розташований на території та в охоронній зоні державного історико-архітектурного заповідника і композиційно та територіально поєднаний з пам’яткою архітектури національного значення – Жовківським замком 1594 р. та ренесансним містобудівним комплексом оборонного середмістя. Саме жовківський парк є визначним і рідкісним зразком паркового будівництва ХVII ст. на території України, має високу історичну, природоохоронну та наукову цінність.

Саме для збереження, надбання і виховання поваги до свого міста, навколишньої території волонтерська організація «Допомога армії України» провела акцію із прибирання території свого парку. До цієї акції запрошували долучитися усіх небайдужих мешканців Жовкви. Наступним кроком волонтерів, якщо до них долучаться місцеві меценати, стане встановлення тут майданчика, лавочок та освітлення. Як зауважила координатор Жовківського району волонтерської організації «Допомога армії України», це повинно бути місце, де можна із приємністю почитати або просто погуляти і подихати свіжим повітрям. Адже місто й парк  є відображенням того, наскільки ми цивілізовані люди, наскільки ми любимо свою країну, свою країну, своє місто  й поважаємо себе і все, що нас оточує.

Отож, школярі Жовківської ЗОШ № 3 разом із вчителями та депутатом міської ради Андрієм Умрихіним зібрали все сміття й розчистили доріжки від листя до річки. Решта території прибирали старші люди й волонтери. З допомогою комунальної служби вдалося вивезти все зібране сміття, а також  скуштувати справжнього кулешу, звареного козаком.

До слова, волонтерська організація діє із серпня цього року. За цей час зібрано більше, ніж 100 ящиків із продуктами та засобами гігієни для вояків, 150 літрів води, медикаменти. Також волонтери долучилися до збору коштів на безпілотний літальний апарат і екіпірували бійця із Жовківського району Ярослава Сенюка.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.