Головна Коротко Майбутнє лісу — в твоїх руках!

Майбутнє лісу — в твоїх руках!

321
0

Під таким гаслом уже вісім років проходить конкурс малюнка і твору на тему : «Людина і ліс» у Рава-Руському  будинку  творчості серед школярів  2-8 класів. Започаткований  цей конкурс Державним комітетом лісового господарства і Товариством лісівників України за підтримки Міністерства освіти і науки.

На теренах Равщини організатором і спонсором конкурсу стало ДП «Рава-Руське лісове господарство». В актовому залі Будинку творчості забралися юні любителі природи з 15 шкіл. Учні 2-4 класів малювали малюнок, а 5-8 класів – писали твір на задану тему. Перечитавши твори, відчуваєш, що не все так погано у нашому домі. Діти описували, яким би  хотіли бачити наше довкілля — ліси, річки, озера, луги. Бо добре розуміють, яку шкоду приносить сміття (висипане у лісі чи на узбіччі дороги),що непридатною для вживання стає вода, лікарські рослини, гриби, ягоди. У своїх творах та малюнках закликали всіх дітей допомагати лісівникам садити ліси, а ті, що залишилися, оберігати, бо це «легені планети», просили дотримуватися елементарних правил культури і чистоти, не залишати в місцях відпочинку сміття.

Україна… Золотий, чарівний край. Земля, рясно уквітчана зеленню. Скажемо одне слово «Україна», і в уяві постають : калина у лузі, хрущі над вишнями, верба край долини, дубові гаї, соснові та смерекові ліси. Та, пройшовши лісом, бачимо, як його зневажають люди, нищать флору і фауну, не задумуючись над тим,  що буде далі. Задумайтеся над своїми вчинками. Адже тільки ми можемо врятувати планету, ніхто інший за нас цього не зробить. Схаменіться, люди! Нам жити на цій планеті. Бережіть її.

По завершенні конкурсу всі учасники отримали нагороди. А на переможців чекав сюрприз.

У дні Великого Воскресіння – свята Пасхи — хочемо подякувати керівництву лісового господарства (директор А. П. Косовський, головний лісничий М. М. Музика)  всім працівникам за велику роботу, яку вони проводять із дітьми. Здоров’я Вам та плідної праці!

Л.М ТОВАРЯНСЬКА, директор Рава-Руського міського будинку дитячої та юнацької творчості.