Головна Коротко Почесний консул Канади відвідала Нову Скваряву

Почесний консул Канади відвідала Нову Скваряву

330
0

У першу неділю липня до Нової Скваряви завітала почесний консул Канади у Львові Оксана Винницька на чолі делегації військових Канади.   

Делегація спочатку відвідала могилу ініціатора української еміграції до Канади доктора Йосипа Олеськіва на Личаківському цвинтарі у місті Львові, а потім вирушила у село, в якому він народився. Зокрема вона взяла участь у панахиді, яку відслужив отець Іван Кобрин разом із дяком Романом Завадою і церковним хором в новоскварявському парафіяльному храмі, та відвідала будинок, де народився і жив
Йосип Олеськів та бував Іван Франко. Також делегація взяла участь в освяченні могили отця Луки Олеськіва — батька Йосипа — на новоскварявському цвинтарі.

Опісля відбулося чаювання, де лунала щира дружня розмова. Канадійці ділилися враженнями від побаченого і намітили шляхи співпраці. Делегацію гостинно приймав Новоскварявський сільський голова Степан Струс разом з дружиною Оксаною. Місцева поетеса Ольга Звір прочитала свого вірша, приуроченого цій події.  В зустрічі також взяв участь депутат Жовківської районної ради Зіновій Яворівський, який розповів гостям про свої дослідження життя і діяльності  односельця Йосипа Олеськіва.

Зіновій Яворівський,

Тарас Яворівський.