Головна Коротко Посади дерево, збагати Україну!

Посади дерево, збагати Україну!

236
0

Весна поволі, проте впевнено вступає у свої права і спонукає природу до пробудження. Зараз — найкраща пора для садіння лісу, бо немає ще бруньок, а в грунті багато вологи.

У лісівників Жовківського дочірнього лісогосподарського підприємства ЛГП "Галсільліс", яке очолює Василь Сало, роботи немало. Адже у планах — заліснити 48 га території.

Днями в урочищі "Білий ліс", що на території Туринківської сільської ради, на 9 кварталі велося заліснення на площі 1 га. Зовсім нещодавно тут було здійснено санітарну рубку, тож із садінням не треба затягувати, — пояснював Василь Сало.    Він разом із сільським головою Туринки Олексієм Пугачем прибули, аби теж вручну посадити дерева. За роботою шістнадцятьох людей — лісників та найманих працівників — стежив лісник Михайло Купецький. Десять тисяч саджанців — 8 тис. сосни та 2 тис. дуба — протягом дня висадять чоловіки, аби змішаний ліс виростав високопродуктивним. Посадковий матеріал — добротний, вирощений на власних лісових розсадниках. Тепер, коли температура грунту і повітря підвищується поступово, коріння молодих рослин буде рости інтенсивно, що забезпечить кращу приживлюваність і розвиток рослин.

Упродовж дня на підприємстві висаджено 3,9 га лісових насаджень, а станом на 28 березня в обох лісництвах заліснено 14,6 га площі.

Надія Байбула.