Головна Коротко Пожежі на торфах

Пожежі на торфах

316
0

Щорічно, з настанням  тепла,  збільшується  кількість торф’яних пожеж, що виникають внаслідок  відпочинку молоді та спалювання  побутових  відходів, при цьому ніхто  не замислюється, якої шкоди  це завдає навколишньому природньому середовищу.

Такі пожежі рухаються повільно, по кілька метрів на добу, характеризуються тим, що край їх не завжди  помітний, і можна провалитися у прогорілий  торф. Ознакою підземної  пожежі є характерний запах гару, місцями з грунту сочиться  дим, сама земля  гаряча. Торф'яні пожежі найчастіше бувають у місцях,  де проводять спалювання  сухої  рослинності, рідше від розрядів блискавки або самозаймання.

Торф схильний  до самозаймання, воно може відбуватися при температурі 50 градусів  (у літню жару  поверхня  грунту може нагрітися до 52-54 градусів). Горить повільно, на всю глибину його залягання. Почасти пожежі охоплюють великі  площі  і важко піддаються  гасінню, особливо, коли горить шар значної товщини. Торф може горіти у всіх  напрямках, незалежно  від  напрямку і сили  вітру, а під грунтовим обрієм  він  горить і під  час  помірного дощу. Фахівці  не рекомендують самостійно  гасити  торф'яну  пожежу, краще  обійти  її  стороною, рухаючись проти  вітру, так, щоб  вона  не наздоганяла  нас  із вогнем  і димом, не утрудняла  орієнтування. Торф вигоряє зсередини, утворюючи  порожнечі, у які можна  провалитися і згоріти. Гасіння таких пожеж – це справа професіоналів.

Із метою недопущення виникнення торф’яних пожеж,  Жовківське управління водного господарства закликає жителів району припинити спалювання сухої  трави та побутових  відходів, а при виявленні таких  пожеж телефонувати  21-493 або 101.

О. БРАНЕЦЬ,   провідний  інженер відділу водних ресурсів Жовківського УВГ.