Головна Коротко У Жовкві відкрито пам’ятну дошку на честь Івана Крип’якевича

У Жовкві відкрито пам’ятну дошку на честь Івана Крип’якевича

318
0

Минулого тижня для Жовкви і району відбулася знакова історична подія – у Жовківській загальноосвітній школі № 1 відкрито пам’ятну дошку на честь Івана Крип’якевича, який тут викладав у 1929-1934 роках (у той час діяла польська гімназія). Найвидатніший український історик ХХ століття, академік по-особливому любив Жовкву, навколо якої завжди бриніли історичні події, а саме місто славилося інтелектуальним центром. Іван Крип’якевич був блискучим викладачем, говорив чітко і дуже цікаво. Його лекції треба було записувати, бо в підручниках цього не було.

 

У відкритті пам’ятної дошки взяли участь відомі історики, науковці, Леся Крип’якевич (Олександра-Дарія) – невістка І. Крип’якевича, художниця прикладного мистецтва, Степан Ціолковський – голова Жовківської РДА, Ірина Кіянка – депутат Жовківської районної ради, голова комісії з питань освіти, Ігор Шевчук – директор Жовківської ЗОШ № 1, о. Михайло Ткачів, Іван Костюк – голова Гільдії підприємців Жовківщини, вчителі та учні школи.

 

Ідея вшанування пам’яті видатного історика, який працював у Жовкві, визріла ще влітку. Завдяки підтримці однодумців, зокрема колишніх випускників “першої” школи, нині вона зреалізована. Пам’ятна дошка, відкрита на честь Івана Крип’якевича, стане хорошим прикладом для підростаючого покоління, їх батьків, учителів.

– Добрі діти – то маєток, – зауважила наостанок Леся Крип’якевич, – а Україна має великий маєток – чудову молодь! Це підтвердили молоді люди на Євромайдані.

Перед урочистістю відкриття пам’ятної дошки у районному управлінні освіти відбулася науково-практична конференція на тему “Іван Петрович Крип’якевич – дослідник історії України та Жовкви”. Детальніше про виступи запрошених науковців-істориків читайте у наступному номері газети.

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.