Головна Коротко Жовква засвітиться по-новому

Жовква засвітиться по-новому

241
0

Згідно з програмою соціально-економічного розвитку Жовкви у місті продовжується реконструкція вуличного освітлення ( триває 4-5 років ). На сьогодні місто освітлюють 1250 ліхтарів, з них вже більша половина поміняні на енергоефективні. Всі роботи проводяться за кошти місцевого бюджету. Цього року з міського бюджету було ви-ділено 300 тис. грн., аби оновити освітлення на вулицях Воїнів УПА, Скрипника, Гагаріна, Гасина, Коновальця, Винниківській, Запорізькій, площі ім. Є.Коновальця та вулиці Василіанській. До речі, на останній, зі слів міського голови Петра Вихопня, за спільною домовленістю з ігуменом Василіанського монастиря, буде встановлено три  металевих опори, як біля «Рукавички» та ресторану «Жовква».

Нові ліхтарі – це вже зауважили мешканці центральних вулиць – світять «жовто» і не менш яскраво, навіть, видається, комфортніше і «тепліше», проте головна їх відмінність – це енергоощадність. Так, приміром, старі лампи споживали 500 кВт, теперішні ж – всього 100. До того ж, колишні «служили» декілька місяців, а на нові виробник дає гарантію 3 роки. І це підтверджено на практиці, кажуть у міській раді, бо поміняні ще у 2011-му  по вулицях Львівській та Лесі Українки підтвердили гарантійний термін – донині вийшла з ладу лише одна. А ще дані лампи потребують напруги не меншої, ніж 180 кВт, інакше вони належним чином не розжарюються.

З метою економії вуличне освітлення у нічну пору вмикається до 24 години (кілька вулиць, що ведуть до центру міста, освітлювались ще дві години довше), і все ж споживання електроенергії росте – цьогоріч сягне межі приблизно 120 тис. кВт – через те, що раніше лампи світили одна на три опори, зараз – на кожній.

Неодноразово мешканцям Жовкви доводилось спостерігати увімкнене освітлення у світлу пору доби. Сумлінні громадяни одразу телефонували у міську раду та до чергового у «електромережу» і повідомляли. Проте причиною був не увімкнений вимикач, а серйозні технічні неполадки. Справа у тому, що вуличне освітлення Жовкви проведене «відкритим» дротом нижче від електроживлення міста. Коли стається обрив на лініїї, дріт Жовківського РЕМу падає на дріт вуличного освітлення і вмикаються ліхтарі.

Існує ще одна причина увімкненого іноді світла вдень. Справа в тому, що оскільки проведення налагоджувальних робіт в темну пору доби заборонено, то львівське підприємство, що проводило реконструкцію, просило вмикати ліхтарі вдень, аби перевірити їх роботу.

Надія Байбула