«Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці, медовії та молочнії ріки…
Україна – країна смутку і краси, країна, де найбільше люблять волю і найменше мають її…
Поема жалю і смутку… краси і недолі.
Одна з найсмутніших сторінок у цій поемі належить видатному у всі часи по всьому світі її огненному поетові.
Легендарному поетові казкового краю…»
Аби допомогти учням усвідомити життєвий подвиг поета, проникнутися повагою до нього, зацікавитися творчістю Кобзаря, виховувати патріотизм і громадянську свідомість, у 9 класі Великогрибовицької ЗОШ I-III ступенів відбулася конференція «Щоб народу служить, треба так, як Шевченко, на світі жити».
Кожен з учнів попередньо обрав тему для підготовки рефератів. Охопивши найважливіші періоди життя Кобзаря: дитинство та юність; у Петербурзі; подорож на Україну і закінчення Академії мистецтв; у рідному краю (1845-1847 рр.); арешт і період заслання; в «Незамкнутій тюрмі» (1850-1857 рр.) та останні роки життя.
Діти підготували надзвичайно багатий і цікавий фактами матеріал, який не залишив байдужим нікого із присутніх на заході. Виступи доповідачів перепліталися з перлинами поезії Тараса Шевченка, а саме: «Мені тринадцятий минало…»,«І мертвим, і живим…», «Садок вишневий коло хати», «Зоре моя вечірняя», «Сестрі», «Не нарікаю я на Бога». Учасники конференції також переглянули презентацію, завдяки, якій, присутні побачили мистецькі шедеври Тараса Шевченка як художника та гравера.
Отож, проведена конференція допомогла учням побачити у Кобзареві громадянина, патріота, борця, який «прагне» розбудити народ, довести, що українці гідні кращого.
Тому справді Шевченко живий, справді між нами, він разом з українським народом.
Ніна МИХАЛЕВИЧ,
вчитель української мови та літератури Великогрибовицької ЗОШ І–ІІІ ступенів.