Головна Культура «Шлях у безсмертя» – у Львові вшанували пам’ять Йосипа Сліпого

«Шлях у безсмертя» – у Львові вшанували пам’ять Йосипа Сліпого

212
0

Заслужена академічна капела України «Трембіта» та Академічний симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії спільно виступили під час духовно-мистецького вечора, приуроченого до 30-ої річниці перенесення тлінних останків Патріарха Йосифа Сліпого з Риму до Львова.

У архикатедральному соборі Святого Юрія прозвучала музика Мирослава Волинського «Заповіт Йосифа Сліпого» в поетичному переспіві Анни Волинської, фрагмент «Реквієму» Вольфганга Амадея Моцарта, хорові концерти Максима Березовського та Дмитра Бортнянського, хоровий твір Андрія Гнатишина “Звеличення Пресвятої Богородиці”, а також музика Енніо Морріконе та Степана Гулака-Артемовського.

Під час заходу з духовною проповіддю до присутніх звернувся владика Володимир Груца. Він наголосив, що доля й життя Йосифа Сліпого є прикладом, що мотивує  українців, особливо у час війни. Адже, як писав Йосиф Сліпий у своєму заповіті: «Силу на оцьому моєму хресному шляху в’язня Христа ради давала мені свідомість, що цим шляхом іде також за мною моє духовне стадо, мій рідний Український народ, всі владики, священники, вірні, батьки й матері, малолітні діти, жертвенна молодь і безпомічні старці. Я не самотній».

Автор мистецького проєкту, доцент кафедри богослів’я УКУ Михайло Перун наголошує на тому, що впродовж 2022 року українці вшановують 130-ту річницю від дня народження Патріарха Йосифа Сліпого.

«Служіння Блаженнішого Йосифа важко переоцінити, – зазначив Михайло Перун. – Адже його вклад у єдність та розвиток українства є глобальним. Повернувшись після 18 років ув’язнення в сибіру він зумів об’єднати українську діаспору у боротьбі за майбутню незалежність України. Побудований Йосифом Сліпим Собор Святої Софії у Римі та Український Католицький Університет св. Климентія Папи стали опорою духовного осередку українців ще пів століття тому».

Проєкт «Шлях у безсмертя» організовано за підтримки Львівської архиєпархії УГКЦ. До його реалізації долучилися: Товариство українців католиків «Свята Софія» США, їхнє Представництво в Україні «Рідна Хата Йосифа Сліпого», БО «Українська Рада Лицарів Колумба», БФ «Домівка Милосердя», Фундація «Андрей».