Головна Листи Боянець – багатодітне село

Боянець – багатодітне село

1180
0

Боянець сміливо можна назвати багатодітним селом. Починаючи з 2007 року, тут щороку збільшується народжуваність. Як розповіла секретар сільської ради Галина Галанюк, у 2007 році у Боянці народилося 19 діточок, 2008 – 25, 2009 – 27, 2010 – 29… І так з кожним роком спостерігається динаміка збільшення народжуваності.

З початку нинішнього року у Боянці вже народилося 30 дітей. До речі, серед новонароджених переважають хлопчики. Цікаво, що при реєстрації дитини, батьки вдаються до старих імен. Своїх синів назвали  Захаром, Мартином, Дмитром. Серед дівчаток поширені популярні нині імена Яна, Марта, Вікторія, Вероніка, Софія.

Тридцять шість жінок Боянця відзначені почесним званням “Мати – героїня”. П’ятдесят дві сім’ї у селі – багатодітні, зокрема 35 виховують троє, 14 – четверо, 3 – п’ятеро дітей.

За словами сільського голови Боянця Василя Пограничного, на таку позитивну динаміку народжуваності, найперше, впливає просвітницька діяльність місцевого священика. Тому у селі такі багаті на дитячий сміх і щасливі сім’ї. Наступного року у Боянецькій школі уже буде два класи першачків.

Усе для малечі

Малеча Боянця залюбки відвідує дошкільний навчальний заклад.

Нині у дитсадку перебуває п’ятдесят дітей (дві групи). За останні роки проведено значний обсяг ремонтних робіт для покращення умов навчанння і виховання. Зокрема замінено опалювальну і каналізаційну системи, цьогоріч закуплено нові кухонні меблі. Тепло, затишок, комфорт – усе для маленьких боянчан, для їх цікавого навчання, змістовного виховання й корисного відпочинку.

Із збільшенням народжуваності зростає потреба місць у дитсадочку. Батьки хочуть, щоб їх чада були охоплені дошкільним навчанням.

“Боянчанку” знають у столиці

У Боянці вміють не тільки працювати й усьому давати лад, а й змістовно відпочивати. Фольклорний колектив місцевого Народного дому “Боянчанка” – відомий не тільки у нашому районі, а й за його межами.

Його учасники двічі брали участь у популярній телепередачі “Фольк-мюзік”. Її ведуча Оксана Пекун разом із знімальною групою побувала у Боянці, познайомилась із місцевими жителями. Ці події зафіксовані у відзнятому відеоролику. Про Боянець і “Боянчанку” дізналась вся Україна.

За свої заслуги і популяризацію української пісні фольклорний колектив “Боянчанка” отримав звання народного. Такий визнаний статус вимагає ще більшої віддачі і творчої плідної праці.

Свій дім – своя фортеця

Не оминула Боянець, як, зрештою, й інші села, проблема безробіття. У пошуках роботи люди влаштовуються на шахтах, доїжджають у Жовкву, Львів, шукають заробітків за кордоном. І кожна сім’я якось дає собі раду.

Свідченням добробуту боянчан є будівництво нових будинків. Щороку декілька житлових новобудов здається в експлуатацію. Окремі будуються на старих забудовах, дехто – у розроблених кварталах, вулиці Лесі Українки і Шахтарська. Зараз у селі зводиться приблизно 10 будинків.

Відрадно, що мешканці Боянця втілюють свої задуми і можливості у будівництві власних домівок. Свій дім – своя фортеця.

Про центральну дорогу забули…

Основною проблемою Боянця залишається стан центральної дороги, що з’єднує із Купичволею. Це дорожнє полотно не ремонтувалось приблизно 10 років. Обслуговує, якщо так можна сказати, цю дорогу Жовківський райавтодор. На всі звернення громади – відповідь одна: нема коштів.

За словами сільського голови, сільська рада зверталася із листом передати центральну дорогу на баланс села, тоді би й думали, як її ремонтувати. Проте такої згоди не дано. Тому і далі водіям доводиться “маневрувати” між ямами.

Стан бічних доріг села вдалося покращити. У цих напрямках поїздка приємніша, і відстань долається швидше.

Уляна ЛАЩІВСЬКА.