Головна Листи Делегація з Львівщини бере участь у Конґресі Світової Федерації Українських Жіночих Організацій

Делегація з Львівщини бере участь у Конґресі Світової Федерації Українських Жіночих Організацій

140
0

Упродовж 14-17 жовтня в м. Перемишль (Республіка Польща) тривають ХІІ Конґрес Світової Федерації Українських Жіночих Організацій (СФУЖО) та урочистості з нагоди відзначення 75-літнього ювілею організації. А сьогодні, 15 жовтня проведено Другу Міжнародну Асамблею «Українка у світі: об’єднані любов’ю до України – для її перемоги та відновлення».

Учасницями заходів є українки-лідерки громадської думки, відомі діячки з різних сфер з понад 20 країн світу. Участь бере делегація з Львівською області – депутатки Львівської обласної ради Наталія Галецька, Катерина Кеньо, Звенислава Мамчур, Соломія Риботицька.

Від імені Львівської обласної ради Соломія Риботицька привітала учасників заходу і подякувала всім українкам світу за підтримку нашої держави.

Особливо теплі слова звучали для українців Перемишля, які першими надали прихисток українським біженцям і взяли на себе місію якнайповнішої допомоги Україні.

Звенислава Мамчур подарувала українській громаді Перемишля в особі п. Марії Туцької, багатолітньої очільниці об’єднання українців у Перемишлі, книги свого батька, Ігоря Калинця.

З вітальним словом до учасників звернулася Ірина КЛЮЧКОВСЬКА, директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою:

«За свої 75 літ СФУЖО не лише відстоювала жіночі права і свободи, вона разом зі своїми складовими допомагала Україні зберегти своє українське обличчя. Виховувала, вчила, плекала українство. Була нашим голосом у світі, коли система зробила нас німими, була сильною, коли ми ослабли, простягала руку, коли ми не могли підвестися з колін, допомогла вичавити раба і стати вільними. А нині вона солідаризується з тими, кого прихистили десятки країн світу».

Також відбулося обговорення в межах панельних дискусій: «СФУЖО: 75 років єднання українського жіноцтва та міжнародної адвокації українських інтересів» та «Українка в світі: героїзм, волонтерство, стійкість».

Депутатки вручили подяки голови Львівської обласної ради активним учасницям організації за вагомий особистий внесок у розбудову світового українського жіночого руху, всебічну підтримку України у її боротьбі за Незалежність і Перемогу в російсько-українській війні, а також з нагоди 75-річчя Світової Федерації Українських Жіночих Організацій.

Об’єднане українське жіноцтво є важливим чинником у глобальній боротьбі України за Незалежність та нашу Перемогу. Упродовж 75 років Світова Федерація Українських Жіночих Організацій координує діяльність українських громадських жіночих організацій у світі, працюючи для підтримки України на різних етапах становлення та розвитку.