Головна Листи Як у селі Козульці бджіл душили

Як у селі Козульці бджіл душили

271
0

Як стверджують дослідники, порода бджіл виникла в природі близько 100 млн. років тому. Називають цю працьовиту комаху і трудівницею, і божою комахою. І це не дарма. Адже працьовитістю і організованістю спільноти бджіл можна тільки захоплюватися. Якщо б так злагоджено функціонувало людське суспільство, то не треба будо б міліції, ні судів, ні в'язниць.

Вчені стрерджують, якщо б так сталося, що на планеті Земля одночасно загинули всі бджоли, то через чотири роки загинуло б все людство, освільки нікому  було б запилювати сільськогосподарські культури. Ось і я захопився, полюбив це творіння, успадкувавши від свого батька бджолосім'ї.

У цілому карпатський регіон вважається  регіоном ризикованого бджільництва –  нестабільні погодні умови, брак кормової бази. Тому, щоб підтримувати бджолині сім'ї в належному стані, приходиться кочувати з місця на місце. Тож і я, маючи знайому в с. Козульці Анну Грень, за домовленістю, перед Великодними святами вивіз чотири бджолосім'ї і розташував їх на її приватизованій земельній ділянці. Та на п'ятий день після Великодня для мене сталася маленька трагедія. Приїхавши на місце розташування вуликів, я побачив варварство, льотки усіх вуливів були закриті, що при тридцятиградусній спеці для бджіл означало загибель.

Відкривши вулики, неможливо було без сліз дивитися на розтоплений віск, десятки тисяч почорнілих, мертвих комах, які, було видно, з усіх сил намагалися врятуватись, пхаючись у найменші щілини. Тільки бездушна, жорстока істота таким чином могла замордувати в самому розквіті сил безневинних бджіл. Та найбільш прикро те, що ця істота на двох ногах і має певне відношення до пасічництва, оскільки вийняла засуви на льотки з-під дашків вуликів  і ними ж їх  закрила, що могла зробити тільки знаюча особа .

Звичайно ж, у мене підозра впала на трьох жителів с. Козульки, які у 2012 році підходили до мене з притензією, щоб я не ставив на цьому місці вуликів, так як вони стоять на перельоті до їхніх  (хоча насправді мої стояли в стороні і далеко від їхніх) і, взагалі, мовляв, вони ,місцеві жителі, мають першочергове право на ці природні ресурси.

З цього приводу мною разом з господинею земельної ділянки був викликаний місцевий дільничний інспектор міліції, в присутності якого був складений акт і написана заява.

Не сподіваюся, що якимось чином буде знайдено винуватця. Сподіваюся на те, що, зчинивши таку наругу над безневинним творінням під покрорвом куполів Крехівського монастиря Божим провидінням цій особі буде віддано сторицею.

Василь Зима, м.Рава-Руська.