Головна Інтерв'ю Цьогоріч святкування Дня міста Рави-Руської вражало своєю незвичністю

Цьогоріч святкування Дня міста Рави-Руської вражало своєю незвичністю

275
2

У післяобідній час  на головну площу  під звуки української маршової музики прямували і юні, і літні равчани, і запрошені гості, де їх радісно зустріли оплесками глядачі.

На равські фестини прибуло чимало гостей, і не лише з районних містечок Львівщини, а й із-за кордону. Вони  виголошували чудові промови на адресу мешканців та його голови,  яка  старається для своїх жителів. Адже Рава-Руська є містом районного підпорядкування. Густа сітка шляхів добре впливає на економічні та культурні зв`язки жителів. Також має вигідне розташування щодо транспортних шляхів та розвитку торгівлі, оскільки є прикордонним. Отож, усі, хто побував на святкуванні, зміг вподобати цікавинку і для справи, і для душі.  

Не менш захопливою та ціковою була пісенно-танцювальна програма, де перед мешканцями міста і гостями свої таланти демонстрували вихованці місцевих шкіл. А ще можна було оглянути витвори мистецтв равських умільців, взяти участь в атракціонах чи іграх, і послухати  віртуозну гру та спів гуртів зі Львова.

Відтак свято у Раві вдалось. Позитивні емоції, теплі, щирі усмішки защедрили уродини міста сповна.

Як на мене, День міста – це своєрідний підсумок того, що вдалося зробити місцевій владі для громади. Торішнє святкування запам`яталося чималим обсягом робіт щодо благоустрою міста й багатьма подіями, завдяки яким про Раву-Руську прокотилася добра слава не лише по області, а й за її межами.

Не буду оригінальною, коли скажу, що й цьогоріч Рава втій чи іншій мірі, змінює своє обличчя, мовою модниць, «наводить марафет».

Про те, що вже зроблено,  і яких ще змін чекати  розмовляємо з очільником міста Іриною Верещук.

– Ірино Андріївно, у  підсумку  за другий рік на посаді міського  голови ви  сказали: «Ми впевнено рухалися вперед, незважаючи  на  перешкоди». Ви й зараз настільки  впевнено рухаєтеся?

– А як інакше?  Європейський напрям розвитку наших міст, сіл та селищ, зрештою України вцілому – геополітично, економічно й культурно є правильним. Цього вимагає наша відповідальність перед прийдешніми поколіннями. Сьогодні ми впевнено рухаємося в цьому напрямі.

– Якби ви могли зробити буквально все, навіть чудо, то що б змінили у Раві? А що б не міняли в жодному разі?

– Звичайно, хотілося б залучити до Рави великого інвестора, який створить для жителів 100 і більше робочих місць. Це покращить благоустрій міста.

У нас збереглася низка традицій, а ще шарм та неповторність – цього не змінювала б ніколи.

Ми побачили, що до Дня міста Рава дещо оновилася. Розкажіть про це детальніше.

–  По-перше. Цьогоріч ми змінили програму святкувань. Зважуючи побажання старшого покоління,  запросили артистів, які б відповідали національним інтересам.

По-друге. Представлення куренів не буде, а проходитимуть виставки – роботи талановитих дітей – художні, вишивка, ліпнина, скло та ін. Треба подякувати комунальним службам, які постаралися – місто чистеньке, охайне, квітуче.

– Чи плануєте, а ,можливо, уже розпочали ремонтні роботи доріг? Які з цього питання, болючого не тільки для Рави, а й усієї країни, є напрацювання?

– Найболючіше питання це вулиця 1 листопада, яка веде на Потеличі, і знаходиться у жахливому стані. Це траса міжнародного значення Р-40, яка пролягає через наше місто і є на балансі Яворівської ДЕД. І ніякого відношення до району немає, хоча усі нарікання надходять на мою адресу…

Поточні роботи з ремонту доріг у місті ми виконали. Сподіваємось, що до кінця року зробимо капітальний ремонт ще двох вулиць, звичайно якщо вчасно надійдуть кошти.

– Ірино Андрієвно, чи готове містечко  до опалювального сезону? Чи є якісь зрушення щодо проведення газу в місті?

– На сьогодні побутує думка – газ стає занадто дорогим задоволенням. І це як недосяжна мрія. Як говорять бізнесмени і керівники державних підприємств – їм задорого буде вести його. Такі, як спиртзавод і шпалопросочувальний завод відмовляються від газифікації, це є невигідно.

До речі, Жовківська міська рада передала на баланс Рави-Руської котельню ліцею, де  стоятимуть сучасні котли на щепу, які подаватимуть тепло і у ліцей, і у дві школи.  Також  ми виграли  ПРОООН МРГ проект, який сворить умови для забезпечення теплом установи і домівки равчан.

– Над чим вданий час працю очільник Рави?

– Над забезпеченням теплом своїх мешканців. Нам необхідно вийти з енергетичного колапсу. Я вважаю, що кожен наш об`єкт має мати автономне опалення.

– Щоби хотіла мер міста побажати своїм мешканцям та і гостям у День міста?

– Вірити у свої сили і можливості.

– Щиро дякую за розмову.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.