Головна Життя Роки, присвячені книзі

Роки, присвячені книзі

296
0

Безліч віршів та висловів присвячених книзі. Її возвеличували відомі письменники та літературознавці. У всі часи книгу шанували та берегли. А разом із нею з повагою ставились і до людей, які завжди були серед книг.

Марія Миколаївна Кирик – завідувач філіалом бібліотеки у селі Городжеві. 37 років невтомної та кропіткої праці пані Марія віддала книгам. Ще дитиною бігала до сільської книгозбірні, щоб почитати цікаву літературу. І хоча колись її полиці не були такими багатими, та все ж стежка до бібліотеки у селі завжди була протоптаною як дітьми, так і дорослими.

Після закінчення школи Марія Миколаївна вступила до культосвітнього училища. Ще звідти студентів активно залучали до виступів та концертів. Це надавало натхнення на майбутнє. Коли ж навчання закінчилось, пані Марія залишилась працювати бібліотекарем у рідному Городжеві. Ось уже багато років Марія Миколаївна йде поруч із книгою.

«Бібліотекар – розпорядник долі книг. Бібліотекар – перший стимулятор читацького інтересу. Бібліотекар – провідник, який допомагає книзі знайти дорогу до читацького серця», – казав Ю. Яковлєв. Ці золоті слова безпосередньо відносяться до Марії Миколаївни. У Городжеві її знають усі – і діти, і дорослі. Пані Марія – сповнена життєвих сил та невичерпної енергії. Завжди привітна й усміхнена, вміє зацікавити читачів. Малеча прибігає до бібліотеки за новими книгами, а то й просто поділитись шкільними новинами. Вони знають, що тут їх завжди вислухають і підтримають.

При бібліотеці діє дитяче літературне об’єднання «Живе слово», керівником якого є Марія Кирик. Ці діти є учасниками сільських святкувань. Вони залюбки збираються на літературні ранки, розказують вірші, співають пісні, обговорюють твори відомих письменників.

Марія Миколаївна любить свій край, його звичаї та традиції, а разом із тим, і українську пісню. При Народному домі створено співочий колектив, активною учасницею якого є пані Марія. Народні пісні, козацькі, повстанські часто лунають у бібліотеці, де збирається колектив.

Особливе місце у житті Марії Кирик займає духовність. Любов і шану віддає Марія Миколаївна Всевишньому, возвеличуючи Його у піснях церковного хору. З перших днів будівництва храму Святого Миколая Чудотворця й до сьогодні жінка докладає чималих зусиль для його процвітання.

Марія Миколаївна неодноразово була нагороджена грамотами та відзнаками Жовківської районної державної адміністрації та районної бібліотечної системи за активну участь у громадському житті. Також була удостоєна відзнаки «Людина року».

Марія Кирик – людина із щирою душею та надзвичайно великим серцем, у якому знайдеться місце для кожного. Та найперше, пані Марія – мати. Жінка виховала троє дітей – двох доньок та сина. Для них вона – найрідніша та найдорожча у житті.

-Мама завжди віддавала нам усю любов і тепло, – розповідає донька Світлана. – Основною її настановою завжди було дати нам усім освіту. Ще з дитинства вона прищеплювала нам шану до книги, кажучи, що це джерело знань поведе нас упродовж усього життя.

Усі діти Марії Миколаївни здобули вищу освіту та знайшли своє місце у житті. Сьогодні пані Марія опікується онуками. Вони не відпускають її зі своїх обіймів. Їх, ще зовсім маленьких, бабуся бере до бібліотеки, читає книжечки.

Марія Миколаївна Кирик – надзвичайна жінка. У житті вона поєднала багато речей, які приносять задоволення та милі серцю. Книга, духовність, сім`я – життєві цінності, які повсякчас крокують із нею. Це достойний приклад для кожного з нас.

Уляна ГРИНЧУК.