Головна Листи Львівська інфекційна лікарня святкує річницю з дня створення

Львівська інфекційна лікарня святкує річницю з дня створення

292
0

Понад сто років Львівська обласна інфекційна клінічна лікарня надає спеціалізовану медичну допомогу інфекційним хворим міста Львова та області

Сьогодні виповнюється 108 років із дня відкриття та освячення закладу. Ухвала про будівництво інфекційної лікарні була прийнята на засіданні Галицького Сейму 16 жовтня 1910 року. Будівництво комплексу лікарні санкціонував імператор австрійський Франц-Йосиф. 29 грудня 1912 року об 11 годині було відкрито та освячено приміщення нового медичного закладу.

На створення інфекційної лікарні витратили 5,5 мільйона крон, тоді як славнозвісний Львівський оперний театр обійшовся державній скарбниці у 4,5 мільйона. Лікарня збудована за індивідуальним проектом з врахуванням всіх протиепідемічних та санітарно-гігієнічних вимог, що існували на той час і знаходиться на озелененій території.

3 жовтня 2008 року лікарня отримала статус обласної інфекційної клінічної лікарні. Лікарня розрахована на 410 ліжок, з яких 140 дитячих. Вона є єдиним центром по наданню медичної допомоги інфекційним хворим. Водночас до лікарні поступають на обстеження в лікування багато хворих з інших областей та з інших країн.

Із початком пандемії коронавірусу, лікарня була визначена одною серед перших установ, що почали лікувати хворих на ковід пацієнтів. За увесь час у лікарні пролікували майже три тисячі осіб.

Прес-служба ЛОДА