Головна Листи На Львівщині облаштували гірський прихисток в пам’ять про загиблого військовослужбовця

На Львівщині облаштували гірський прихисток в пам’ять про загиблого військовослужбовця

186
0

Гірський прихисток з’явився у Національному природному парку «Сколівські Бескиди»

В пам’ять про пластуна Тараса Гаврилишина у НПП «Сколівські Бескиди» облаштували місце, де охочі туристи могли б зупинитися та помилуватися красою Карпатських гір та зоряного неба. Розмістили колибу біля верхів’я гори Парашка.

Таким було останнє прохання військовослужбовця своїм побратимам. Тарас Гаврилишин загинув при звільненні Херсонської області від російських окупантів.

Цей волонтерський проєкт реалізували ЛММГО «Станиця Львів» ПЛАСТУ національної Скаутської організації України. Щоб втілити цю ідею, збирали кошти серед волонтерів, активістів, проводили благодійні розпродажі. Значну частину вартості покрили пластуни з діаспори, зокрема зі США, а також родина захисника.

Тимчасова споруда розташувалася на території державного підприємства «Сколівський військовий лісгосп», яка входить до складу національного природного парку «Сколівські Бескиди», одним з основних завдань якого є створення умов для організованого туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах.

Прихисток облаштували на перетині промаркованих та внесених до відповідних реєстрів туристичних маршрутів на гору Парашка, зокрема це маршрут № 504 «Коростів-Красне-Парашка», маршрут № 13 «Сколе-Парашка», маршрут № 5044 «Монастир – Парашка», маршрут; 5046 «Корчин-водоспад Гуркало-Парашка».

Споруда буде використовуватися для безпеки туристів, обігріву, перепочинку, в крайньому випадку, вимушеного нічлігу, надання медичної допомоги. Прихисток буде загальнодоступний, ним зможуть безоплатно скористатися всі охочі мандрівники. До річниці з Дня народження захисника планується закупити мобільний телескоп та інші речі для організації астрономічних спостережень.

«Цей проєкт був підтриманий департаментом екології та природних ресурсів, оскільки абсолютно відповідає місії парку. Зважаючи на те, що в гори йдуть як досвідчені мандрівники, так і першопрохідці, які не завжди здатні передбачити виклики, що виникають під час походів, то завдяки таким прихисткам  вдасться уникнути неприємних ситуацій, навіть можна врятувати життя. Але найважливіше, що вдалося реалізувати мрію захисника України, пластуна Тараса Гаврилишина», зазначає т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Оксана Війтик.