Головна Листи На Львівщині відбувся брифінг з протидії тютюнопалінню

На Львівщині відбувся брифінг з протидії тютюнопалінню

81
0

У Львівському обласному центрі громадського здоров’я відбувся брифінг, присвячений Всесвітньому дню відмови від куріння. Метою цього дня є активні дії, що сприяють зниженню поширеності небезпечної тютюнової залежності. Паління належить до числа найбільш поширених шкідливих звичок у більшості країн світу. 

«Це є досить поширена проблема. Адже коли людина починає курити, в неї виникає залежність: з’являється підвищений настрій, і з кожною наступною сигаретою відчувається піднесення. Водночас, як свідчать дослідження, у кожного курця виявляється патологія: 25% – легенева патологія, 25% – серцево-судинна, 25% – онкологія та 25% – інші. Приблизно 7 тисяч шкідливих речовин засвоюється організмом при згорянні сигарети. Близько 70 з них вважаються канцерогенними. Куріння викликає не тільки бронхіт, ХОЗЛ, а також рак губи, глотки, трахеї, легень і т.д.», – зазначила Надія Рудницька,  експерт департаменту охорони здоров’я з пульмонології.

Курці молодого та підліткового віку відстають не лише у фізичному розвитку, а й у розумовому. При вагітності можливі передчасні пологи, викидні або недорозвинення плоду. Багато хто не усвідомлює, що їхнє захворювання спричинене саме курінням. Тому яким би не був вид куріння, він шкодить організму!

За словами Ореста Тріля, заступника генерального директора Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру, недаремно говорять, що рак легень є набутим з часом.

Рак легень розвивається за кілька років: коли курять змалку, то поступово відбуваються множинні мутації: «Протягом років в організм потрапляють канцерогени, важкі метали та інші шкідливі речовини. Це все призводить до мутацій в генах і може стимулювати розвиток онкопатології. Насправді пухлина може розвиватись безсимптомно, внаслідок чого втрачається час. Розвинені країни виступили за підтримку не лише ранньої діагностики, а насамперед обмеження впливу цієї шкідливості. В аеропорту вже немає вільних місць для куріння, тому це певний дискомфорт для курця. Такі заходи потрібно реалізовувати, адже це інформаційна кампанія, донесення до загалу, наскільки нещадною для організму є ця звичка. Немає доступного скринінгу для ранньої діагностики раку легень. Простіше підняти ціну на сигарети і обмежити до них доступ. Ми спостерігаємо за останні роки зниження захворюваності на рак легень, однак це понад 12 тисяч хворих щорічно, 40% з них ще можна надати допомогу,  прооперувати можна 13%.  Але 61% не проживають більше одного року від початку захворювання».

«Інфаркти, інсульти, судинні захворювання – це все можуть бути наслідки куріння. Рак легень – страшна хвороба, але й решта не менш страшні. Куріння – це також хвороба! Краще не починати хворіти! 1% курців можуть самі кинути курити, багатьом потрібна допомога. Будь-яку залежність треба лікувати. Набагато важче заставити хворого прийти і обстежитись, ніж зменшити ризик початку хвороби. Куріння впливає на все. Хочу повторити, мета – це не кинути курити, а не починати взагалі», – наголосив хірург торакального відділення Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Ігор Богуцький.