Головна Листи Навчальні заклади Львівщини стають партнерами Дії

Навчальні заклади Львівщини стають партнерами Дії

70
0

Управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації провело робочу зустріч з керівниками закладів щодо впровадження інтеграції порталу Дії у закладах освіти.

«Україна — перша країна у світі, що запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів. Користувачі Дії більше не повинні стикатися з ситуаціями, коли цифровий документ не приймають. Україна вже перейшла до режиму «без паперу» і це – унікальний світовий кейс, яким можна і варто пишатися,  тож наша спільна мета – реалізувати можливість для громадян використовувати свої цифрові документи у всіх сферах життя», –  зазначив заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін.

В робочій нараді взяли участь приблизно 40 керівників закладів освіти, яким презентували 3 можливих сценарії інтеграції порталу Дія, а саме

– Шеринг – сервіс, що дозволяє отримати копії цифрових документів громадян за їх згоди одразу в систему організації (налаштовується шляхом інтеграції по АРІ).

– Дія.QR – зручний спосіб передачі копій цифрових документів у Дії. На електронну пошту закладу освіти Послугу можна отримати згенерувавши QR на порталі «Дія» https://diia.gov.ua/ , щоб студенти могли поділитись копією своїх цифрових документів за допомогою кількох простих кроків.

– Службовий акаунт у Дії – спеціальна версія Дії для авторизації під іменем закладу освіти, яка дозволяє перевіряти цифрові документи студентів.

В яких випадках заклад освіти використовує цифрові документи:

– при вступі до навчального закладу;

– при ідентифікації студента на вході до закладу освіту;

– для поселення у гуртожиток;

– при оформленні читацького квитка у бібліотеці;

– при отриманні пільги для навчання;

– для службового використання в кадровій діяльності

– для інших процедур, де є необхідність пред’явити документ або зробити копію документа, що посвідчує особу.

«Впровадження даних сценаріїв оптимізує процес надання послуги, економить кошти на папір, зберігання та утилізацію паперових копій, а також суттєво підвищить рівень цифровізації Львівщини, надаючи громадянам зручну та ефективну альтернативу власного представлення та надання копій документів, що в умовах сучасних реалій сприятиме просуванню новітніх прогресивних технологій», – наголосив начальник управління з питань цифрового розвитку Максим Столярчук.

На Львівщині більше 2000 інтегрованих партнерів Дія з різних сфер, управління з питань цифрового розвитку прагне створити потужну інфраструктуру, яка дозволить використовувати цифрові документи у будь яких життєвих обставинах.

«Запрошуємо Вас долучитись до цієї ініціативи, підвищуємо рівень цифровізації Львівщини та будемо  сильну цифрову державну разом!», – зазначили в управлінні з питань цифрового розвитку.

Контакти управління : E-mail  thedigital@loda.gov.ua, телефон : +38 (032) 275-27-74 ; +38 (032) 275-23-77 .

Довідково: 4 листопада 2022 року Уряд ухвалив постанову про реалізацію експериментального проєкту щодо формування та застосування електронного документа про освіту. Цифровий документ про освіту буде в мобільному застосунку «Дія» і відображатиме дані, що містяться в Єдиній державній електронній базі з питань освіти (ЄДЕБО).