Головна Листи Лист до редакції часопису “Відродження”!

Лист до редакції часопису “Відродження”!

540
0

Пишу Вам вдруге. Хочу поділитися враженнями від незабутньої поїздки до Бориславського храму Св. Анни, де покояться 700 мощей святих з усього світу. Це український Люрд.

Якщо мої матеріали знайдуть місце на сторінках Вашого часопису, буду Вам вельми вдячна.

Благодать Господня серед нас

Дрогобицька земля стала для мене рідною, бо навчалася тут у педінституті. Ніколи не забуду людей, в яких жила на квартирі, бо прийняли мене як рідну дитину.

Недавно разом із педагогічним колективом Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Жовківського ра-йону вирушила на прощу до Борислава, що на Дрогобиччині. Дорогою молилися, співали пісень та милувалися краєвидами рідної землі.

У свій час це прикарпатське містечко уславив Іван Франко. Храм святої Анни, що у Бориславі, споруджений у 1902 році як римо-католицький костел на честь святої Варвари, покровительки гірників. 1946 року храм передано українській громаді, яка здійснювала у ньому своє служіння до 1963-го. Місцева влада закрила храм, і розмістила там спочатку склад міндобрив, потім меблевий магазин, відтак похоронне бюро та краєзнавчий музей. У часи перебудови храм було відкрито та освячено. Сталося це 9 липня 1989 року. А новітню історію, духовну історію Борислава пише відомий душпастир УГКЦ, настоятель місцевого храму святої Анни отець доктор Роман Василів. Сюди, до місцевої святині, з’їжджаються люди не лише з усієї України, але із-за кордону, аби прикластися до 700 мощей святих. Зберігаються вони у спеціальних мощовиках. Кількість мощей постійно зростає. Мета цього паломницького центру, аби кожна людина знайшла свого святого, і Він допомагав їй у життєвій боротьбі. Для багатьох святі реліквії — остання надія на оздоровлення. Тут зберігається найбільша в Україні кількість святих світового значення. А храм святої Анни у Бориславі став одним з найбільших паломницьких центрів України.

З часу встановлення капсул із мощами у храмі святої Анни відбулися зцілення багатьох вірних, незалежно від конфесій. Так біля мощей Блаженної Анни-Марії Таїджі зцілилися 16 онкологічно хворих. Від мощей святого Домініка Савіо зцілилося 14 осіб від безпліддя. Біля мощей святого Шарбеля зцілилися хворі з висипами на тілі, на грудну жабу, ревматоїдний артрит та хворобами серця. Біля Животворящого Хреста відбулося декілька зцілень пухлин на руках. Зцілення відбулися від мощей святого апостола Юди Тадея, блаженних мучениць Олімпії та Лаврентії та інших святих. Мощі святих, які присутні у храмі святої Анни, є не тільки дороговказом до святості, але насамперед поштовхом до навернення.

Знаємо, що святими не народжуються, а ними стають. Вони стали святими, аби показати нам шлях до досконалості, бо людину чекає або небо, або пекло. Вибір залежить від самої людини. Святий Іван Золотоустий навчає: “Вистачить одного святого, щоби переформувати суспільство”. Завдяки своєму тіснішому зв’язку з Христом святі ніколи не перестають заступатися за нас перед Богом і просять благодаті в єдиного Посередника, яким є Христос.

Мощі — це нетлінні останки тіла, тобто кістки святого, через заступництво якого проходять зцілення від різних хвороб, ворожіння, чарівного зілля, алкогольної, наркотичної та ігрової залежності. Всеце відбувається через молитви та поцілунок з просьбою про заступництво. В історії церкви знаходимо численний перелік чудес, які звернув Господь за допомогою мощей та інших реліквій святих для всіх, які приходили до них з вірою.

В храмі є іменний мощовик. Це унікальна можливість помолитися до святих, імена яких носимо. Серед них я знайшла мощі мучениці Христини.

Які ж святі допомагають нам в тих чи інших потребах та є опікунами окремих категорій людей. Святий апостол Петро є покровителем рибалок, святий Валентин заступається не тільки за закоханих, які стоять перед вибором, але й за хворих на епілепсію, святі Бенедикт, Кипріян та Юстина захищають від чарів та ворожби, святий Боніфатій зцілює від пияцтва, наркотичної та ігрової залежності, свята Варвара, покровителька Борислава, заступається за гірників та працівників нафтогазовидобутку, блаженна Анна-Марія Таїджі є заступницею онкологічно хворих та опікункою родин, блаженна Єлизавета Каноні Мора покровителька зраджених та розлучених і допомагає в доброму подружньому виборі. Покровителем вчителів є апостол Філолог, журналістів — свята великомучениця Катерина.

Окрім того, у храмі святої Анни, що в Бориславі, виставлені святі реліквії, пов’язані з життям Спасителя: частина цвяха, що прибивали Ісуса Христа, часточка з тернового вінка, клаптик хітону (одягу) Ісуса, земля Голгофи з фізичною кров’ю Христа, часточка каменю з Гетсиманського саду, на який падав кривавий піт Спасителя, частинка Туринської плащаниці. І все це оригінали!!!

Невід’ємною частиною життя Божого Сина є Його Матір — Пречиста Діва Марія. У храмі святої Анни знаходиться волосся Пресвятої Богородиці, частина Ризи, Покрову, тобто Хустини і Поясу Пречистої Діви Марії.

Молячись до святих, можемо випросити для себе, для своїх родин і для всього українського народу заступництва, зцілення і благодаті. Власне, з цією метою мощі святих виставлено у храмі святої Анни, на благословенній Богом Дрогобиччині, у місті нафтовиків Бориславі.

Тож не втрачаймо часу і можливості за посередництвом святих почерпнути “живої води” із безцінного джерела Божої благодаті, бо благодать Господня серед нас!

Христина ІЛЯШ, парафіянка храму Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього м. Броди.