Головна Листи Переваги отримання пенсії на пошті

Переваги отримання пенсії на пошті

488
0

Великим досягненням Української держави є законодавчо закріплене  за пенсіонером  право вибору способу одержання пенсії. Одержувати пенсію через відділення поштового зв’язку або через уповноважені установи банків – особистий вибір кожної літньої людини, адже в будь-якому варіанті за отримання пенсії пенсіонер не платить жодної копійки.

Послуга з виплати та доставки пенсій, грошової допомоги є однією з найбільш поширених та соціально значущих, надається українською поштою  впродовж багатьох років і головною її ознакою є висока якість обслуговування, надійність та безпека.

Наші пенсіонери мають дуже велику і значну перевагу – пенсія доставляється листоношею додому, тобто їм немає необхідності ходити по вулиці з одержаною сумою грошей. Для пенсіонерів це в першу чергу – гарантія їх особистої безпеки.

А що вже казати про погодні умови, не завжди добре самопочуття, певні труднощі, пов’язані з необхідністю добратися до місця виплати коштів тощо.

Так вже склалося, що на сьогодні листоноша для багатьох людей – це і «представник держави», і найкраща порадниця, і головне – чуйна людина, яка може майже все: прийняти оплату комунальних послуг, принести товари роздрібної торгівлі, які продаються на пошті, оформити передплату на газети та журнали, допомогти  поповнити мобільний телефон, купити квиток на транспорт, замовити та доставити ліки, товари за каталогом і багато іншого.

На жаль, даною послугою на сьогодні користується лише 6,5 млн. чоловік, що менше половини від загальної кількості пенсіонерів.

Звичайно, ця кількість різниться в залежності від регіону: найбільше пенсіонерів області обслуговується Тернопільською дирекцією – 67,1 % від загальної кількості,  найменше  Дніпропетровською дирекцією — лише 31,2 %. 

Безперечним є те, що більшість новопризначених пенсіонерів отримують пенсії в банківських установах. Однак «молодим» пенсіонерам необхідно врахувати й те, що отримавши пластикову картку пенсіонер стає користувачем карткового рахунку і вся турбота з боку банку до нього направлена лише на суму залишку коштів на цьому рахунку.

І банк зовсім не цікавить, яким чином літня людина добиратиметься до банкомату чи до філії банку, через що пенсіонери часто передають свої картки родичам, сусідам, що б ті одержали для них гроші.  

І якщо кошти пенсіонерів, які виплачуються через пошту, мають цільове призначення, то банківські установи  використовують їх у своїй господарській діяльності, і підпадають під певні ризики.

Отже, зваживши всі «за» та «проти», пенсіонери вправі самостійно визначитись зі способом одержання пенсії: через пошту чи банківську установу, і за бажанням  змінити установу, яка здійснює виплату пенсій, а працівники поштового зв’язку запевняють, що і надалі докладатимуть якнайбільше зусиль, щоб гарантувати нашим споживачам максимальну зручність у користуванні послугами поштового зв’язку на всій території країни.

Центр поштового зв’язку № 9

Львівської дирекції УДППЗ «Укрпошта».