Головна Листи Природні аномалії зими

Природні аномалії зими

285
0

Цьогорічна зима вразила нас цікавими аномаліями, адже грудень і січень були теплими та безсніжними. В середині грудня на теренах України цвіли троянди, навіть бджоли сиділи на пелюстках. Спостерігали не тільки троянди, а також ромашки, примули, календули, строкротки.

У Вінниці зацвіла сакура, а на Закарпатті — проліски (читаємо у «Високому замку»).

На теренах Ратинського регіону Малого Полісся також відбуваються різні катаклізми. Початок грудня почався невеликим снігопадом, але через декілька днів сніг «згинув».

У час, коли сніг лежав на землі, до місця годівлі домашньої птиці навідувалися чижі (зграйки до 50 особин), не гребуючи зерном пшениці, ячменю та вареними бульбами картоплі. Декілька днів у ранковий час над селом пролітали зграї дроздів, які сідали на відпочинок на плодові дерева.

На початку зими любителі тихого полювання насолоджувалися великою кількістю маслюків та глив. В цей час спостерігали масове зростання осінніх псевдоопеньків. На горіховому пеньку, що на подвір’ї, з’явилися три куртини цих грибів. Вони полюбилися нашим собакам, які почали лягати на них, а інколи сперечалися «за своє місце».

Католицьке Різдво — безсніжне. Саме цього дня на трояндовому пеньочку, що неподалік будинку, побачили куртину псевдоопеньків (їх зазнимкували 31 грудня).

Власники пасік розповідали, що їхні бджоли активізувалися (х. Думи, х. Федори, х. Мощана). Весняне тепло розбудило не тільки рослини, а й комах. Прокинулися метелики, семикрапкове сонечко і комарі. Ось це справжнє диво!

Іван СТАДНИЦЬКИЙ.