Головна Листи З Туринки у Жовкву… через Сопошин

З Туринки у Жовкву… через Сопошин

486
0

У редакцію газети звертаються жителі Туринки, Боянця, В’язови із питаннями зупинки пасажирського транспорту у Жовкві. Адже добратися їм у районний центр можливо, тільки побувавши у Сопошині. А вже там можна пересісти на маршрутку у Жовкву.

 Справа в тому, що пасажирський транспорт, який курсує із Сокальського напрямку, не заїжджає у райцентр і не зупиняється на перехресті. Тому пасажири вимушені виходити аж у Сопошині. Хоча, як сказали у Жовківській мерії, перевізники, які зверталися, отримали дозвіл на заїзд у місто по вулицях Я. Мудрого і Львівській. Але не всі  це роблять. Мабуть, невигідно.

Ось, що розповідають пасажири:

“Водія маршрутки ”Львів-Соснівка” я попросив зупинитися у Жовкві, – каже пан Богдан, – а опинився у Сопошині. Правда, водій дав гроші, щоб доїхати у Жовкву”.

“Я купую квиток на Соснівській автостанції, у якому чітко вказано напрямок проїзду ”Cоснівка-Жовква”, а тому вимагаю у водія завезти мене у місто, а не найближче село,” – поділилася пані Наталя.

Звісно,  для людей відсутність зупинки – проблема, яка породжує незручності для пасажирів. Це питання депутати районної ради піднімали на засіданнях сесії.

Які шляхи його вирішення? І чи все ж таки можливо облаштувати зупинку пасажирського транспорту, щоб було зручно, а, головне, безпечно для пасажирів? З такими запитаннями ми звернулися до представників влади і фахівців, у чиїй компетенції вирішення даної проблеми. Водночас поцікавилися наявністю чи відсутністю визначених зупинок у Жовкві, зокрема, біля Центру зайнятості й автозаправочної станції,що при виїзді із Жовкви.

Заступник голови Жовківської районної ради Богдан Юрдига:

– Питання дуже складне і вирішити його на сьогоднішній день нереально з питань безпеки. Встановити зупинку на об’їзній  Жовкви неможливо, бо це буде повністю суперечити правилам безпеки. Фактично зупинка вийде на перехресті доріг, це по-перше. По-друге, встановлення автозупинки, згідно з вимогами державних стандартів, передбачає облаштування пішохідних переходів і, відповідно до правил, на певній відстані від перехрестя.

Зупинка повинна встановлюватись з дотриманням усіх вимог закону. Нам надіслали типову схему безпеки руху і державні будівельні норми, згідно з якими, у зонах перехресть та примикань доріг зупинки пасажирського транспорту загального користування слід розташовувати за ними. Відстань від кінця заокруглення до початку зупинкового майданчика повинна бути не менше ніж 50 м з обов’язковим влаштуванням заїзної кишені та забезпеченням видимості згідно з ДСТУ 3587.

Відповідно на даному перехресті облаштувати зупинку нереально. Можна це зробити дальше, але там обрив і теж технічно неможливо. У законному порядку вирішити питання зупинки нереально, а не тому, що хтось не хоче. Її встановлення на перехресті доріг, на жаль, суперечить не тільки правилам дорожнього руху, а й, найперше, нормам безпеки – там інтенсивний рух, небезпечний поворот, обмежена видимість через дерева для тих, хто в’їжджає у Жовкву. Ні Служба автомобільних доріг, ні Державтоінспекція не погодять документи для облаштування зупинки.

 Як вирішити ситуацію? На мою думку, вирішити її можна, завершивши ремонт вулиці Б. Хмельницького. У 2010 р. було виділено транш на ремонт цієї вулиці, більше 1 млн. грн., але через конфлікт ці кошти не було використано.

Міський голова м. Жовкви Петро Вихопень:

– У нашому місті визначено й облаштовано три зупинки пасажирського транспорту, а саме: по вул. Львівській (біля церкви Св. Трійці), площі Коновальця (стара автобусна) і вул. Равській. Це виділені місця для автобусів, маршрутків і пасажирів із заїзними кишенями і пішоходними переходами.

Пропозицій встановлення зупинки біля Центру зайнятості не було, надходили прохання облаштувати зупинку при в’їзді у Жовкву зі Львова. Згідно з державними будівельними нормами, відстань між пасажирськими зупинками у місті дотримана, і їх кількість достатня. Розуміємо, що від церкви Трійці повертатися на початок Жовкви – незручно, але облаштування зупинки біля перехрестя, відповідно до норм безпеки, неможливе. На це не буде потрібного дозволу. Єдиним вирішенням прохання мешканців – можливість встановлення дорожнього знаку «Зупинка на вимогу».

Така ж ситуація із проханням жителів щодо зупинки на об’їзній Жовкви – вулиці Пільної. Технічно і безпечно зробити це теж неможливо.

До нас зверталися із Червоноградського і Сокальського автотранспортних підприємств про надання дозволу заїзду у Жовкву. Ми їм не відмовили, для цього визначено дві вулиці: Ярослава Мудрого і Львівська. Але знаємо, що маршрутки даного напрямку не завжди заїжджають.

Щодо вулиці Б. Хмельницького, якою теж міг би проїжджати пасажирський транспорт, то плануємо зрушити це питання з місця. Ми розробили анкету для опитування жителів з метою визначення почерговості проведення ремонтних робіт. Депутати запропонували розпочати з облаштування тротуарів, але мешканці проти – бо, окрім пішоходів, по них курсуватиме і транспорт.

Тому думаємо відновлювати вулицю методом замощення. Спочатку потрібно відновити зруйновані каналізаційні системи і частинами одразу замощувати. Це плануємо робити наступного року.

Начальник філії ”Жовківська ДЕД” Віктор Крупа:

– Відповідно до нормативних документів і будівельних норм, облаштовувати зупинку пасажирського транспорту на перехресті чотирьох доріг з інтенсивним транспортним рухом – не можна. Реально це зробити 50 метрів дальше, але виникає потреба значних капіталовкладень. А таких коштів у бюджеті немає.

Найперше, для зупинки у даному місці потрібно зробити об’ємний земельний насип, заїзні і виїзні асфальтовані кишені, автобусну площадку, турнікети, тротуарні доріжки, пішохідний перехід, павільйон з лавочкою. Якщо облаштовувати одну зупинку, то доцільніше одразу й другу (на відстані 50 метрів одна від другої), як, наприклад, у Сопошині. Будівництво однієї зупинки, залежно від обсягу земельно-піскового насипу, орієнтовно становить 70 тисяч гривень.

Комісійно ми обстежили дану дорогу й з’ясували, що реальніше й економніше облаштувати зупинку біля АЗС, що навпроти кладовища. Але, з іншого, – це незручно для пасажирів.Тож чи доцільно вкладати кошти у її будівництво?

Раніше, на прохання райдержадміністрації, ми встановлювали знак ”Зупинка на вимогу”, але обласне керівництво ДАІ зобов’язувало його знімати, бо це суперечить правилам безпеки.

Питання облаштування зупинок у Жовкві – виключно у компетенції міської влади та райавтодору.

Уляна ГОЛОВЕНЬКО.

 

Від редакції: Усі одностайні, що встановити зупинку пасажирського транспорту на об’їзній Жовкви – нереально, бо це суперечить питанням безпеки. Тож усе мусить залишатися по-старому. Єдине, на що пасажирам сподіватися – це швидкого ремонту вулиці Богдана Хмельницького. Тоді й вирішиться проблема. І буде зручно і водіям, і пасажирам.