Головна Листи Відбулася остання сесія Жовківської районної ради шостого демократичного скликання

Відбулася остання сесія Жовківської районної ради шостого демократичного скликання

311
0

24 вересня у залі засідань Жовківської районної ради відбулася чергова 38-ма сесія  шостого демократичного скликання. На розгляд депутатів було винесено 30 питань, які пройшли попереднє обговорення на засіданнях постійних комісій районної ради.

До сесійної зали прибули на пленарне засідання 59 депутатів районної ради (із 90-та). Також були присутні на засіданні керівники районних організацій, представники територіальних громади та преси.

Хоча розглядалося достатньо питань, однак, можна сказати, сесія відбулася на одному диханні. Все проходило виважено, цілеспрямовано. Але куди поділись інші депутати? Так і хочеться запитати. Навіть на останнє засідання ліньки прибути. Їм байдуже, що слухається і ухвалюється радою, чи зумисне не ходять на сесії, демонструючи своїм виборцям, що засідання сесій – нічого не варті і нікому не потрібні?

Грядуть нові вибори, тож громадськість має добре подумати перед тим, як визначитись із кандидатурою чергового народного обранця. Аби знову не наступити на ті самі граблі (що для нас не ново…).

Насамперед запропонували внести у порядок денний затвердження Програми підтримки органів виконавчої влади Жовківського району на 2015 рік.

Це повязано з недостатнім виді-ленням коштів на утримання структурних підрозділів Жовківської районної державної адміністрації. Саме з цього приводу на засідання завітав увесь колектив управління праці та соціального захисту населення, аби відстояти свої права на отримання заробітної плати (заборгованості). Ще прозвучала пропозиція внести на розгляд проект рішення про внесення змін до районного бюджету, у звязку з тим, що з держбюджету надійшла медична та освітня субвенції.

Далі виступив депутат районної ради К. Орловський із пропозицією зняти із порядку денного питання про припинення функціонування  Бесідської та Стадницької загальноосвітніх шкіл I ступеня Жовківського району. "Оскільки ці питання мають значний соціальний характер, правильно би було залишити їх для вирішення новообраним депутатам, аби потім не було жодних спекуляцій, що на останній сесії попередня каденція зробила такі-от речі. Нехай новообрані депутати, які отримають довіру громади, з’ясовують, а потім ухвалюють рішення", — зазначив депутат.

Звернулася до депутатського корпусу й депутат Л. Харпола, яка ще раз зазначила, що потрібно допомогти управлінню праці та соціального захисту населення, оскільки цей структурний підрозділ є надважливим у районі, туди звертаються найменш захищені верстви населення. Усі знають, що управління фінансується із держбюджету, і цих коштів не вистачає. Склалася критична ситуація: станом на 1 вересня 2015 року заборгованість становить 110 тис. гривень, хоча колектив як структурний підрозділ неодноразово звертався з проблемою до керівництва Жовківської райдержадміністрації, про що свідчать копії листів. Фонд оплати праці на 2015 рік становив 800 тис. грн. за потреби 1 млн 599 тис. Під час прийняття бюджету була свідомо занижена заробітна плата працівників. Отож депутати вирішили таки відреагувати на дану проблему.

Далі звітував перед депутатським корпусом та запрошеними голова Жовківської районної ради Тадей Іванович Швай.

У своєму звіті про роботу, проведену з початку повноважень –  зі 7 грудня 2010 року по даний час – очільник ради наголосив, що все позитивне – це колективна праця усіх депутатів, кожної постійної комісії, президії та виконавчого апарату районної ради.

— Наші депутати завжди були в авангарді подій. Під час революції гідності особливою активністю проявили себе обранці від ВО «Свобода», «Фронту змін». Велике спасибі депутату з «Нашої України» В. Ф. Пущинському, який очолив відправку на Майдан людей та сам особисто виїжджав туди.

Великим недопрацюванням діючої районної ради вважаю наявність фракції «Партії регіонів», до якої входять депутати І. Кузьмін та С. Лаврів, адже в жодному районі нашої області цієї партії вже немає.

Хочу всім нагадати, що склад VI-го демократичного скликання обирався за змішаною системою, тобто 45 депутатів мажоритарників і 45 депутатів — від партій. На початок скликання були такі фракції: фракція партії «Свобода» — 25 депутатів; фракція партії «Фронт змін» — 13 депутатів; фракція «Партії регіонів» — 13 депутатів; «Сильна Україна» — 11 депутатів; «Наша Україна» — 9 депутатів; «Українська платформа» — 9 депутатів; Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» — 5 депутатів; «Народний Рух» — 2 депутати; «За Україну» — 1 депутат.

На кінець каденції в нас розподіл інший: ВО «Свобода» — 24 депутати; «Фронт змін» — 11 депутатів; «Європейське Розточчя» — 11 депутатів; Фракція «Відродження» — 11 депутатів; «Наша Україна» — 9 депутатів; «Українська пла-
тформа» — 9 депутатів; ВО «Батьківщина» — 5 депутатів; «Народний Рух» — 2 депутати; «За Україну» — 2 депутати; «Партія регіонів» — 2 депутати;  «Удар» – 2 депутати; КУН – 1 депутат;

Депутат районної ради Євген Миронович Вегера, коли почався Майдан, більшість часу провів на там, захищаючи інтереси громадян України, а коли почалися військові дії, добровольцем пішов відстоювати незалежність нашої держави на сході України. Після року перебування в зоні АТО, він знову в наших рядах і працює на благо громади Жовківського району.

Нині призваний до лав армії депутат від «Свободи» Михайло Дмитрів, який готується до поїздки на Схід захищати нашу незалежність. Хочу також подякувати всім депутатам, які включилися в волонтерський рух, які допомагали армії, як могли; всім сільським головам, що не були бай-дужі, особливо під час Революції Гідності та війни з російським агресором.

Активну позицію займала районна рада і в питаннях об’єднання громад. Ми разом із місцевими головами відстояли свою позицію, яка була прийнята на Асоціації місцевих рад, також завжди прислухались до думки громади. Нам вдалося отримати відповіді від адміністрації Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, що Жовківський район, як окрема структурна одиниця, буде збережений.

Основною формою роботи у районній раді є проведення пленарних засідань сесій та засідань постійних комісій. Всього з початку скликання проведено 37 сесій районної ради, 48 пленарних засідань. За звітний період районною радою прийнято 912 рішень, у тому числі: з питань діяльності ради, бюджету, екологічних питань, затвердження технічної документації з грошової оцінки земельних ділянок, соціальної сфери, з питань комунальної власності тощо. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається на засіданнях постійних комісій, які діють згідно з  загальним планом роботи районної ради, «Положення про постійні комісії районної ради» та інших нормативних документів.

У районній раді діє 16 постійних комісій, якими були проведені наступні засідання: з питань законності, правопорядку, дотримання прав людини, захисту прав споживачів – 24 засідання, подано на розгляд сесії 30 пропозицій; із питань соціально-економічного розвитку та інвестицій проведено 22 засідання та подано 22 пропозиції; з питань промисловості, торгівлі, підприємництва – 12 засідань, подано 15 пропозицій; із питань бюджету і фінансів – 96 засідань, подано 512 пропозицій; із питань транспорту, енергетики, зв’язку – проведено 17 засідань, подано 19 пропозицій; із питань земельних відносин, комунального майна та містобудування — проведено 35 засідань, подано 201 пропозицію; з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства – проведено 36 засідань, подано 45 пропозицій; із питань розвитку сільського господарства та переробної промисловості – проведено 12 засідань, подано 12 пропозицій; із питань молоді і спорту – проведено 15 засідань, подано 33 пропозиції;  із питань освіти та науки – проведено 34 засідання, подано 37 пропозицій; з питань екології, раціонального використання природних ресурсів та рекреації – проведено 15 засідань, подано 33 пропозиції; з питань розвитку місцевого самоврядування, адміністративно-територіального устрою – проведено 12 засідань, подано 20 пропозицій; із питань депутатської діяльності, етики та регламенту – 4 засідання та подано 4 пропозиції; з питань праці, соціального захисту населення – проведено 27 засідань, подано 35 пропозицій; із питань міжнародної діяльності та зв’язків з українцями з-за кордону – проведено 1 засідання, подано 2 пропозиції; з питань культури, духовного відродження та туризму – проведено 35 засідань, подано 38 пропозицій.

Засідання всіх комісій проводилися відкрито і гласно.

Ефективно працювала у звітному періоді президія районної ради. За звітний період проведено 34 засідання, на яких розглядалися питання економічного розвитку району, бюджету, соціально-політичної ситуації в районі, формування питання порядку денного сесії, призначалися дати проведення сесій та інші питання.

Слід відзначити, що більшість депутатів з усією відповідальністю ставляться до своїх депутатських обов’язків, регулярно відвідують засідання постійних комісій та пленарні засідання сесій, беруть активну участь в обговоренні питань та підготовці проектів рішень. За звітний період у 48 пленарних засіданнях брали участь: у всіх 48 — два депутати – Ю. Є. Фамуляк і Т.І.Швай, 47 разів брали участь депутати В. Р. Пац, В. Ф. Пущинський, Т. А. Семенюк, Р. І. Черніховський , Б. В. Юрдига; багато депутатів брали участь по 45,44 рази.

Проте є депутати, які напевно донині не знають, для чого вони ішли в депутати, адже, як інакше можна пояснити їхню «неучасть» у пленарних засіданнях. Так, депутат від Народного Руху Тарас Левицький був лише 9 разів із 48, Тетяна Даньо із «Нашої України» – 11 разів, щоправда в неї була декретна відпустка, Степан Ковалишин – 12 разів, Ігор Веремчук із «Народного Руху» – 16 разів. Мало того, Левицький та Веремчук, що є членами Президії, із 34 засідань Президії були всього по два (!) рази…

Районною радою за звітний період було видано 153 посвідчення помічників депутатів, які активно допомагають депутатському корпусу.

За звітний період прийнято багато різних Програм, які стосувалися всіх аспектів життєдіяльності району. Всі вони спрямовані на зростання економічного потенціалу району, вирішення соціально-культурних потреб територіальних громад міст та сіл. Уперше за 20 років була прийнята Програма з реконструкції Народних домів, вдалося виконати ряд робіт. На жаль, завершити цю Програму нам не вдалося, і сьогодні дуже багато Народних домів потребують ремонту, тож наша робота тут була, на жаль, не зовсім  плідною.

Не вдалося нам створити і веб-сайтів Асоціації місцевих рад та місцевих рад зокрема, тож жителі району не можуть побачити інфор-мацію про діяльність ради. Цю програму в найкращий час треба вирішити.

Одним із важливих інструментів у роботі депутата районної ради, що допомагає належним чином реалізувати свої права та виконувати передбачені законодавством обов’язки, є депутатський запит та депутатське звернення. Через районну раду депутат має можливість звернутися зі своїм запитом чи зверненням до будь-яких посадових осіб, установ, організацій, зареєстрованих на території району. Крім того депутатські запити надходять в районну раду. За звітний період було прийнято 43 депутатські запити та 246 депутатських звернень. На всі запити було отримано відповіді. Найбільше депутатських запитів та звернень направили наші депутати: Юрдига Б. В. – 30 звернень, Каспер-Шаблєєва В. Б. – 29 звернень, 2 запити, Орловський К. С. — 24 звернення, 6 запитів, Брезіцький Р. Р. – 22 звернення, 1 запит, Цюпка І. С. – 20 звернень, Іванюк І. В. – 20 звернень, 2 запити, Вегера Є. М. – 16 звернень, Пац В. Р. – 10 звернень, 4 запити.

Статистика показує, що, в основному, на прийом до голови районної ради звертаються пенсіонери, учасники АТО та малозабезпечені верстви населення. Як показує практика, зараз дуже серйозно потрібно працювати в напрямку надання допомоги сім’ям загиблих воїнів АТО та Небесної Сотні, а також сім’ям, у яких члени родини брали або беруть участь у зоні АТО.

Багато звернень було з оформлення державних актів на землю, майнових та земельних паїв. Продовжують турбувати людей і питання комунального та дорожнього господарства, водопостачання, опалення, газифікації будинків населених пунктів. Деякі питання розглядалися постійними комісіями з виїздом на місця, в присутності заявників, а також посадових осіб, які безпосередньо відповідають за вирішення цих питань. Адже кінцевий результат — це домогтися виконання цього чи іншого звернення.

Коли для вирішення окремих питань повноважень районної ради було недостатньо, ми зверталися у вищі інстанції. Прийнято 27 звернень, з них 7 — до Президента України, 8 — до Верховної Ради України, 3 — до Прем’єр-Міністра України, до Кабінету Міністрів України — 3, 1 — до Міністра Оборони України, 5 разів підтримано заяви Львівської обласної ради.

Хочу також відмітити, що багато рішень, які ми приймали під час Революції Гідності, прокуратурою, були оскаржені, але, як показує сьогодні час, ми були праві і діяли вірно. Ряд судів ми виграли, дякуючи хорошій роботі юридичного відділу районної ради.

За звітний період суттєво вдалося активізувати роботу Асоціації місцевих рад району, де надавались юридична та практична допомога місцевим радам.

Дуже активно проходило обговорення об’єднання громад, вивчався досвід сусідів із цього питання та закон про об’єднання громад.

Не менш важливим для районної ради є питання управління комунальним майном. На сьогоднішній день проведено повну інвента-ризацію комунального майна, розіслано всім місцевим головам листи, аби вони прийняли рішення по об’єктах, які є у них на територіях. У спільній власності територіальних громад в особі Жовківської райо-нної ради нараховується 141 будівля. Право власності є лише на 34 будівлі…

Основним питанням, яке стояло перед районною радою і переді мною особисто, — це закриття і повна рекультивація міського полігону твердих побутових відходів, що знаходиться на території Грибовицької сільської ради. В багатьох питаннях у даній проблемі ми зрушилися з місця, але кінцевого результату так і не досягли.

Районна рада брала активну участь в міжнародних проектах, так нам вдалося реалізувати міжнародний проект і закупити пожежно-рятувальний автомобіль за кошти Європейського Союзу.

Також хочу відзначити, що дякуючи активній позиції фракції «Свобода», вдалося вивісити банери на будівлю районної ради, а саме портрет Степана Бандери та Євгена Коновальця. Хочу зазначити, що це було зроблено в непростий час для України.

На жаль, нічого не змінилося на районному рівні після Революції Гідності: керівники фіскальних служб призначаються так, як і призначались — зверху, а тільки згодом нас ставлять до відома; далі процвітає хабарництво. Хочу також відзначити ефективну роботу апарату районної ради, який є професійним і працює, як один механізм.

На завершення свого звіту хочу сказати свою думку, що потрібно першочергово зробити: домогтися децентралізації влади; досягти збільшення заробітної плати працівникам місцевого самоврядування; подолати корупцію на всіх рівнях.

А найголовніше —  просити в Господа Бога, щоб якнайскоріше закінчилась ця війна. Зичу всім депутатам і головам місцевих рад перемогти на виборах, створити міцну коаліцію і показати, що районна рада — це найвищий орган в районі. Миру, добра, злагоди, здоров’я, наснаги і Божого благословення для нас всіх.