Головна Листи У Львові відбулися заходи з нагоди 232-ї річниці Конституції Республіки Польща

У Львові відбулися заходи з нагоди 232-ї річниці Конституції Республіки Польща

104
0

Урочисті заходи з нагоди Дня Конституції Республіки Польща відбулися сьогодні, 3 травня, біля пам’ятника Адаму Міцкевичу у Львові.

Генеральний консул Республіки Польща у Львові Еліза Дзвонкєвіч, представники консульства, польської громади, обласної та міської влади, депутати Львівської обласної ради поклали квіти до пам`ятника польському поету.

«Я переконана, що якби не Конституція, яка передавала владу в руки народу, не було б вільної Польщі і не боронили ми б своєї вітчизни так, як робили це впродовж багатьох віків і до сьогодні, – повідомила під час виступу Генеральний консул Еліза Дзвонкєвіч. – Сьогодні в Україні є дуже важливий цей дух свободи. Для мене особисто важливо, щоб ми не були спортивними вболівальниками, які тримають кулаки за Україну, але щоби ми були правдивим союзниками України!».

Від імені Львівської обласної ради зібрання привітав заступник голови Юрій Холод.

«232 роки тому Річ Посполита прийняла Конституцію. І не просто Конституцію – це шлях боротьби польського народу за свою незалежність, за своє місце у світі, за місце в історії.

Я згадую собі Конституцію Пилипа Орлика, згадую наші народи, які у давні часи показували усьому світові, що можуть правильно, демократично, юридично творити світову державність, – зазначив Юрій Холод. – У вашій історії теж був загарбник, який зараз на території України. Бо росія завжди намагалася і намагається впливати на творення польської держави.

Я щиро вдячний вам, що ви показуєте приклад як будувати країну, яка є членом Євросоюзу і НАТО, яка побудувала нову європейську державу. Хочу вам подякувати, що з перших днів війни ви підставили нам плече допомоги. І щодня ви разом з нами боретеся проти російського агресора. І щодня ми разом показуємо усьому світові, що таке демократія. Щодня ми разом показуємо, що у світі є Конституції, закони, є норми права, які порушує агресор. Я щиро вдячний вам, що ви є прикладом братського народу».