Головна Листи У межах проєкту «СВІТ.ПРОФЕСІЙ» молодь з соціальної установи Львівщини відвідала медичну лабораторію

У межах проєкту «СВІТ.ПРОФЕСІЙ» молодь з соціальної установи Львівщини відвідала медичну лабораторію

10
0

Проєкт спрямований на професійну адаптацію молоді з інвалідністю.

У межах проєкту «СВІТ.ПРОФЕСІЙ», спрямованого на професійну адаптацію молоді з інвалідністю, вихованці Роздільського дитячого будинку-інтернату Львівщини відвідали сучасну медичну лабораторію. Ця ініціатива відкриває для молоді з комплексними ментальними порушеннями нові перспективи, допомагаючи їм ознайомитися з професійними можливостями, відчути себе частиною суспільства та адаптуватися до дорослого життя.

Під час екскурсії в лабораторії вихованці побачили повний цикл діагностичних процедур – від забору крові до аналізу результатів. Вони спостерігали за роботою медсестер і лаборантів, вивчали сучасне обладнання, яке дозволяє виконувати високоточні діагностичні дослідження, і дізналися, як кожен етап аналізів сприяє збереженню здоров’я пацієнтів. Такі ознайомчі візити допомагають молоді подолати страх перед медичними процедурами та зрозуміти важливість медичних професій.

«Проєкт «СВІТ.ПРОФЕСІЙ» – це більше, ніж просто екскурсії. Це можливість для молоді з особливими потребами розширити світогляд, отримати нові знання і відчути себе частиною професійного суспільства. Ми прагнемо допомогти нашим вихованцям побороти страхи, здобути впевненість та орієнтуватися у різних сферах діяльності», – зазначила т.в.о. директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Тетяна Крут.

Проєкт також передбачає серію ознайомчих візитів до інших установ та підприємств різних галузей. Учасники вже відвідали Восьмий апеляційний адміністративний суд та Львівський професійний коледж готельно-туристичного і ресторанного сервісу. Попереду – екскурсії на підприємство з виготовлення віконних систем «Екран» та у Львівську духовну семінарію Святого Духа УГКЦ.

Завдяки проєкту «СВІТ.ПРОФЕСІЙ» молодь з інвалідністю поступово інтегрується у життя суспільства, а кожен такий візит стає важливим кроком до їхнього повноцінного розвитку й самостійності.

«Ми прагнемо допомогти молоді з порушеннями відкрити нові горизонти і розвинути практичні навички для реального життя. Наше завдання – створити можливості для самореалізації та соціальної адаптації, щоб вихованці інтернату змогли відчути себе частиною професійної спільноти», – додала ініціаторка проєкту Олександра Янович.

У Роздільському будинку-інтернаті нині проживає 86 вихованців, зокрема й ті, які вимушено переїхали до Львівської області через війну, включно з 16 хлопцями з Запорізької області.