Хворого госпіталізували у Львівську обласну клінічну лікарню.
Цей випадок став ще одним доказом професіоналізму та самовідданості медиків Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
77-річний пацієнт відчув різке погіршення стану за кермом, на 103 зателефонувала його дружина, коли чоловік був уже вдома. Команда швидкої медичної допомоги №4 зі станції «Львів» відразу вирушила на виклик.
Лікарка з медицини невідкладних станів Анна Комарницька розповідає: «Це був надзвичайно складний день із постійними викликами, але отримавши повідомлення про пацієнта з аритмією та підозрою на серцеву недостатність, ми негайно вирушили».
Хворий лежав блідий, скаржився на прискорене серцебиття й загальну слабкість. У пацієнта був стабільний, але небезпечно високий ритм серця – частота серцевих скорочень сягала 245 ударів за хвилину. Кардіограма показала шлуночкову тахікардію, що становило загрозу для життя.
Фельдшер Сергій Палій швидко зняв кардіограму, провели обстеження, почали введення аміодарону, що дещо знизило частоту, проте ситуація загострилася: у пацієнта з’явилися ознаки кардіогенного шоку. Медична команда прийняла негайне рішення провести синхронізовану електричну кардіоверсію, щоб стабілізувати серцевий ритм. Перший заряд у 120 Дж не дав результату, але після другого заряду в 150 Дж серцевий ритм пацієнта відновився до нормального. Хворий був у свідомості, тож щоб він заснув і не відчував болю, провели анальгоседацію.
«Власне фельдшер виконував саму кардіоверсію, а я слідкувала за показниками пацієнта – така у нас була співпраця. Знову контроль артеріального тиску – 120 на 80 мм рт. ст. Через кілька хвилин він приходить до тями. І вже з таким тиском, стабільною гемодинамікою наша медична команда госпіталізувала хворого в Львівську обласну клінічну лікарню. Дорогою чоловік навіть жартував із нами.
До цього випадку про кардіоверсію я читала в літературі і здійснювала її на манекенах під час підготовки та здачі курсу ALS від European Resuscitation Council. А тут з колегою відпрацювали на відмінно і врятували людині життя! Ледь не розплакалася від емоцій», – ділиться Анна Комарницька.