Головна Листи У музеї в Нагуєвичах відремонтували укриття для туристів та облаштували креативний простір

У музеї в Нагуєвичах відремонтували укриття для туристів та облаштували креативний простір

64
0

У Нагуєвичах завершився поточний ремонт підвальних приміщень для укриття туристів в Літературно-меморіальному музеї Івана Франка Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”.

Як розповів директор заповідника Богдан Лазорак, від часу повномасштабного вторгнення рф на території туристичного комплексу було встановлено систему сповіщення повітряної тривоги та систему генераторного забезпечення. Проте найбільша проблема полягала у проведенні поточних ремонтів саме підземелля, адже значна частина підвальних приміщень була не придатна для укриття.

«Завдяки підтримці депутатського корпусу обласної ради,  обласній військовій адміністрації за кошти обласного бюджету вдалося завершити ремонт електрощитових підвальних приміщень, колишніх підвальних складів, коридорів та сходової клітки, оновлено водопостачання та водовідведення, замінено плитку. Модернізовано систему електрощитових, а також замінено освітлення.

Окремо було також завершено систему модернізації вентиляції, очисної системи каналізації та дренажування, укріплено вікна підземелля захисними мішками із піском.

Укриття матиме ще й креативний характер,  оскільки тут зосереджуватиметься унікальна колекція артефактів давнього і сучасного європейського мистецтва пов’язаного із творчістю Івана Франка», – зазначив Богдан Лазорак.

Загалом вартість проєкту становила 400 тис. грн.