Головна Листи В Дублянах вже рік працюють два дитячі будинки сімейного типу, які переїхали...

В Дублянах вже рік працюють два дитячі будинки сімейного типу, які переїхали зі сходу України

822
0

Зробимо світ кращим для нащадків

Щорічно в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято — Міжнародний день захисту дітей. Його святкуємо 1 червня. Це загальнонаціональне свято, яке покликане привернути увагу людей до проблем дітей.

Діти — це майбутнє нашої держави, яке формується у сьогоденні. Саме на дітей ми покладаємо надії, в дітях ми бачимо запоруку нашого особистого щастя та здійснення мрій. Кожна дитина заслуговує на щасливе та безтурботне дитинство. Коли сонце світить і їй не доводиться перейматись речами, які починають турбувати вже в дорослому житті. Цей день покликаний привернути увагу світової спільноти до проблем охорони здоров’я дітей, боротьби з експлуатацією дитячої праці, прав дитини на освіту, дозвілля й захист від фізичного та психологічного насилля і багатьох інших.

Коли дитина має щасливе та безтурботне дитинство, дім, сім’ю, затишок, вона це все збереже і зреалізує вже в дорослому житті, втіливши в своїй сім’ї. Саме таке щасливе та безтурботне дитинство намагаються створити дитячі будинки сімейного типу, в яких діти-сироти чи позбавлені батьківського піклування, почуваються захищеними.

Минулоріч у м. Дубляни переїхало два ДБСТ із Верхнього Дністровська та Херсону. За підтримки фонду «Міст в життя» з Німеччини (Stiftung BRÜCKE ZUM LEBEN) та голови благодійного фонду Вальдемара  Шрьодера і пресвітера ЦЄХБ Василя Черевка було споруджено будиночки загальною площею 306 м2 за спеціально розробленими стандартами і планом. Це надзвичайно благородно та достойно робити такі справи. На час переїзду в сім’ях перебувало 6 і 5 дітей. Сьогодні є більше. Так, у грудні
одна з сімей прийняла ще троє дітей.

Чи задоволені мешканці, тепер уже м. Дубляни новим своїм житлом і, в загальному, тим, що переїхали на Західну Україну? Відповідь, однозначно ствердна. Тут їм спокійно, затишно, комфортно. Більше можливостей для реалізації мрій дітвори.

Віримо, що ці діти знайшли люблячу і добру сім’ю, яка своїм щирим ставленням і добрим вихованням зміцнить у малечі надію на краще майбутнє, навчить добру і дасть дорогу в щасливе їхнє майбутнє. Саме такі сім’ї дають захищеність дітям-сиротом, дітям позбавленим батьківського піклування…

Світ змінюється, і якщо раніше ми мали можливість байдуже закривати очі на проблеми дітей, вважати, що життя — не мед, і всі справляються, як
робили це поколіннями до цього, то тепер ми просто не маємо на це морального права. Надто багато сімей зазнали наслідків, надто багато дітей страждають, і наше завдання, завдання держави  —  допомогти їм подолати це, відновити сили і жити далі.

Дбати про дітей, робити їхнє дитинство щасливим, пригортати до серця рідних і вділяти любові чужим, позбавленим родинного тепла, бо ж, кажуть, «чужих дітей не буває», таким може стати «основний закон» людяності в світі людей — закон любові. І про це ще раз нагадує нам Міжнародний день захисту дитини.

Зоряна ГУМНИЦЬКА