Головна Листи У м.Жовква пройшли літературні читання

У м.Жовква пройшли літературні читання

298
0

Осінь… Кажуть осінь – найбільш поетична пора року. Споглядаючи природу, яка золотіє, багряніє і, врешті, в’яне, сохне, хочеться задуматися: а що — цей світ? А ми у ньому – люди?

Oсь так, із метою поділитися своїми роздумами, поетичними і прозаїчними, і зібралися жовківчани, яким не байдуже Слово. Бо саме Слово дав нам Бог для спілкування. У затишку Жовківської бібліотеки для дітей лунало:

Осіни мене, осене, на осінній мотив

Журавлиної просині  у тремтінні струни…

(Мирослав Артимович).

Не треба війни, не треба крові,

Не треба злоби та біди.

Ми народились для любові,

Для миру, праці, для краси.

(Єва Кресало).

Сивий туман огорнув Магерів,

 торкнувся сивиною людей…

Щедра осінь відчинила двері –

будуть грибочки –  радість дітей.

(Надія Сковрон).

А ще була правда прози, пісні акапельно, зі самої глибини душі, спогади, як-от: «Наша мама була неписьменна, вона складала вірші, пісні, а ми, її діти, їх записували…» (Лука Павлюк).

На столі – поміж золотого листу, ягід калини, осінніх дарів – горіхів, яблук, винограду – книги, макети майбутніх книг, рукописи: «На осонні», «З весною в серці», «Осіни мене, осене» — Мирослава Артимовича; «До тебе, Господи, іду», «Слова душі моєї» — Галини Фесюк; «У передчутті світання» — Ольги Мазепи; «Осінній зорепад» — Валентини Деркач; «Присмак полину», «Ой, полечко, поле» — Єви Кресало; «Коли закінчиться війна», «Тамплієри короля Данила» — Петра Лущика; «Два крила» і «Стежка любові» — Богдана Бовшика; поезія Мар’яни Сало в альманасі «Галицький меридіан», поезія для дітей Ірини Сайко, «Пригорщі джерельної води» — Ярослава Каліки, «Набруньковано веснами» і «Повна чаша» — Світлани Ковальчук; «Вогонь добра та правди» — Віктора Юрочка.

Дізналися присутні літературних читань і про нові досягнення земляків: романи Петра Лущика здобули призові місця у літературному конкурсі «Коронація слова», ось-ось вийде з друку продовження розповіді про тамплієрів. Вибрані твори увійшли в книгу Ярослава Каліки «За правду і волю».

Також керівник відділу культури і туризму Жовківської РДА Галина Фесюк запросила жовківчан брати участь у ІІІ Всеукраїнському літе-ратурному конкурсі ім. Леся Мартовича, який стартує вже цього року і проводиться в нашому районі. А ще вона порадувала усіх новинкою – книга «Свічадо Жовківського краю» готується до повторного розширеного видання.

Щиро дякуємо заступнику директора ЦБС з роботи з дітьми Надії Хомишин і бібліотекарю Олександрі Клепач за сприяння в організації заходу.

Світлана
КОВАЛЬЧУК,
учитель Сопошинської ЗОШ.