Головна Листи У Жовкві пройшов смолоскипний марш пам’яті Героїв Крут та Героїв Майдану

У Жовкві пройшов смолоскипний марш пам’яті Героїв Крут та Героїв Майдану

192
0

29 січня у місті Жовкві за ініціативи районної організації ВО  «Свобода» відбувся смолоскипний марш, присвячений вшануванню пам’яті Героїв Крут, що впали на полі бою, віддавши своє життя за волю України та Героїв Майдану, які загинули, захищаючи нашу свободу і незалежність української держави.

Колона, сформована біля районної «Просвіти» пройшла центральними вулицями Жовкви до площі Вічевої. Горіли смолоскипи, майоріли понад ними прапори, а вечірнє повітря сколихували звуки барабанів та завзяті гасла: «Слава Україні! – Героям Слава!», «Слава нації! – Смерть ворогам!», «Україна – понад усе!», «Крути, Крути – вас не забути!» та «Героям Крут і Героям Майдану тричі – Слава! Слава! Слава!».

Ці палаючі смолоскипи є символом мільйонів синів і дочок України, які присвятили своє життя боротьбі за незалежність нашої держави. Вони горіли любов’ю до своєї землі, горіли самопожертвою заради кращої долі майбутніх поколінь, в тому числі, за нас із вами.

На 23 році незалежності України нашим братам також довелося заплатити за свободу найвищу ціну. Новітні мученики Сергій Нігоян, Михайло Жизневський, Юрій Вербицький та Роман Сеник віддали найцінніше – своє життя.

На площі Вічевій біля фігури Матері Божої синкел Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ отець Михайло Ткачів відслужив Молебень за упокій душ загиблих крутянців та активістів Майдану. Реконструктори Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять», згадуючи про безстрашних воїнів, що боролися за незалежність та соборність рідної України, послали їм до неба щире привітання урочистою сальвою.

«Ми бачимо, що те добре зерно, сівачами якого стали Герої Крут, не було змарноване. Воно проростає у наш час патріотизмом по всій Україні. Їхня жертва надихає усіх тих, хто стоїть сьогодні на барикадах у Києві та по всіх містах нашої держави. Нехай ці подвиги Героїв надихають нас, щоб і ми сьогодні не стояли осторонь, але озброївшись словом, вірою та сміливістю боронили себе, свій народ і свою державу. І нехай допоможе нам у цьому Бог!», – сказав отець Михайло Ткачів.

Після молитви відбулось урочисте віче, присвячене вшануванню 96-ї річниці бою під Крутами та пам’яті загиблих під час Революції Гідності. Перед присутніми виступив голова Жовківської районної ради Тадей Швай, заступник голови райради свободівець Богдан Юрдига, активістка учнівської молоді Ліана Бліхарська, а також голова фракції ВО «Свобода» у районній раді Костянтин Орловський.

Звертаючись до громади, Богдан Юрдига сказав: «Ми прийшли сьогодні не лише для того, аби вшанувати світлу пам'ять наших Героїв, але й для того, щоб їхній приклад надихав нас у новітній боротьбі. Як співаємо в українському Славні: «Станем, браття, всі за волю, від Сяну до Дону, в ріднім краї панувати не дамо нікому». Пам’ятаймо, що тепер у нас одна дорога – разом, вперед і до перемоги!».

Марія ІВАНЕЦЬ