Головна Листи Жовківські рятувальники моніторять ситуацію із торф’яними пожежами

Жовківські рятувальники моніторять ситуацію із торф’яними пожежами

281
0

Незважаючи на погодні умови, на Львівщині продовжують горіти торфи. Специфіка гасіння торф'яних пожеж вирізняється своєю довготривалістю через захоплення великих площ, високою стійкістю горіння і величезною кількістю диму, що утворюється. Особливістю гасіння торф'яних пожеж є необхідність подачі води безпосередньо в осередок горіння, який може перебувати на глибині декількох метрів.

Торф’яні пожежі створюють небезпеку провалу в прогорілому ґрунті (прогар) для людей і техніки. Торф повільно прогорає на всю глибину, яка може досягати 6-8 і більше метрів. Вигорілі місця небезпечні проваленням будинків, машин або людей. Навіть після ліквідації пожежі, тривалий час після вигоряння зберігається висока температура. Задушливий смог — на 90 відсотків результат горіння торфовищ, а не лісів. До складу смогу входить чадний газ, дрібні зважені частинки, бензол та інші продукти горіння, що можуть призвести до погіршення здоров'я громадян.

Найчастіше причиною виникнення торф'яних пожеж є людська необережність та злочинне недбальство. А успіх боротьби з такого роду загоряннями залежить передусім від їх своєчасного виявлення, швидкого прийняття заходів щодо обмеження та ліквідації. Торф’яні пожежі часто охоплюють великі площі і важко піддаються гасінню.

Саме тому, з метою своєчасного виявлення осередків загорання, інспекторський склад Жовківського районного відділу Головного управління ДСНС України у Львівській області створив моніторингові групи, що об'їжджають основні місця покладу торфовищ, організовують та проводять рейдові перевірки. Але, попри усі вжиті заходи, все ж більшість загорянь виникає через масове неконтрольоване спалювання рослинного покрову та порушення елементарних вимог пожежної безпеки.

Ігор СТЕЦИК, провідний інспектор Жовківського
РВ ГУ ДСНСУ.