Головна Освіта Бережімо себе і своє життя!

Бережімо себе і своє життя!

261
0

Уже стало традицією в Туринківській ЗОШ І-ІІІ ступенів проводити заходи щодо профілактики ВІЛ-СНІДу, приурочені до Міжнародного дня порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми. Життя – це те, що люди більш за все намагаються зберегти і менш за все бережуть.
У всьому світі, зокрема і в нашій країні, збільшується кількість людей ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД. Вживання наркотиків та інших психоактивних речовин, розпусне життя – все це злочини проти себе самого, за які доведеться розплачуватися. Після чудового настрою та кайфування прийде неповноцінність, інвалідність і, найстрашніше, — смерть у молодому віці. Наркоман страждає сам і змушує страждати близьких.

1 грудня – День порозуміння з ВІЛ-позитивними людьми, коли потрібно нагадати всім про небезпеку та загрозу СНІДу, коли варто застерегти сотні тисяч людей від жахливих наслідків цієї хвороби, а також повчити їх, впорядкувати своє особисте життя.

Цьогоріч учитель біології Марія Вороновська разом із учнями 9 класу підготувала і провела засідання круглого столу «Ми – молоді, красиві, щасливі. Не занапастімо себе!». Його метою стало застереження дітей від необдуманих кроків, акцентування уваги на дотриманні норм здорового способу життя. Учні 9 класу розповіли про причини ВІЛ-інфікованості, шляхи передачі ВІЛ-інфекцій, про те, як ВІЛ не передається, висловили свої думки. Виступи були змістовні та пе-реконливі. Окрім учнів й вчителів, на засідання круглого столу були запрошені батьки, які часто беруть участь у таких заходах. Оксана Батюк і Люба Вус наголосили на тому, що «нам сьогодні було надзвичайно приємно спостерігати за вами, дітьми. Ви, направду, виростите інтелектуально-обізнаними».

Цікавим та повчальним був виступ нашого практичного психолога Оксани Чернюх. Вона розповіла про те, як саме потрібно ставитись до людини, хворої на СНІД і ВІЛ, про делікатне обходження з нею, етику спілкування.
Вчитель біології Марія Вороновська наголосила на тому, що, аби бути здоровим, енергійним, творчо активним, необхідно змолоду боротися за збереження і поліпшення свого здоров’я.
Заступник директора з виховної роботи Ярина Купецька подякувала класному керівнику 9-го класу Ользі Комісарчук і всім присутнім за змістовно проведений захід, наголосила на актуальності і важливості теми, побажала всім здоров’я, мудрості, спокою та миру.
Життя дано Богом. Це найцінніший дар людини. Тож бережімо, любімо, шануймо, поважаймо себе, своє життя та здоров’я.

Ольга Комісарчук,
класний керівник 9 класу
Туринківської ЗОШ.