Головна Освіта Формування патріотизму та національної гідності в школах

Формування патріотизму та національної гідності в школах

241
0

Методичне об’єднання педагогів-організаторів нашого району працює цього навчального року над науково-методичною проблемою: «Шляхи реалізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді у загальноосвітніх закладах району». Через різні форми роботи (майстер-класи, семінари-практикуми)   педагоги-організатори вивчають проблемне  питання і шукають шляхи його реалізації.

Нещодавно на базі Равської загальноосвітньої школи І-ІІст. відбувся  семінар-практикум педагогів-організаторів.

Школа – це дім, заклад, де формується  особистість, громадянин. І в цьому процесі важливо все – як глибокі знання, навики, уміння, цікаве  і повноцінне навчання, так і виховна система школи.

Саме тому було розглянуто питання  виховної роботи в школі: «Формування активної громадської позиції учнів та почуття національної гідності».

Усі учасники семінару  були зацікавлені  самою школою, яку  представили  директор школи Ірина Дмитрівна Кушта та її заступник  з навчально-виховної роботи  Григорій Григорович Марко. Школа  в селі працює давно, понад сто років, та саме сьогоднішнє нове, просторе і тепле приміщення  розпочало свою історію з 27 грудня 2007 року. Зі шкільного подвір’я, порогу  ми відчули,  з якою теплотою і любов’ю тут працюють  і навчаються. Це одна велика, дружня українська родина — 57 дітей та  14 педагогів. Під час презентації, яку підготувала  Ярослава Константинівна Сташко, педагог-організатор ознайомила з системою виховної роботи школи, поділилася з присутніми своїми здобутками, знаннями та ідеями. Ярослава Константинівна  вже більше 13 років працює педагогом-організатором  і переконана, що формування національної свідомості, активної позиції учнів дієве й ефективне саме через систему роботи органів учнівського  самоврядування. Вона також наголосила на тому, що часто ініціаторами цікавих,  хороших справ у школі стає саме  учнівське самоврядування.

Учасники семінару ознайомились з історією села (буклет  «Легенда УПА – Дмитро Пелип «Ем»), послухали поетично-пісенну композицію «Герої не вмирають».   Яскравим  прикладом організації спільної роботи  учнівського самоврядування і педагогів стала конкурсно-розважальна програма «України мова барвінкова». Через  певні завдання та  конкурси  учні  мали змогу продемонструвати свої знання  рідної мови. Завершальним етапом  програми  стало завдання від членів журі, з яким спільно впорались конкурсанти та вболівальники. Хочу відмітити по-родинному теплу  і щиру   атмосферу і дух  цього  заходу.

Враховуючи актуальність піднятих та розглянутих питань, на завершення  семінару–практикуму   педагоги організатори  ознайомились  із районною програмою виховання патріотизму, національної свідомості учнівської молоді на 2015-2018 навчальні роки,  обмінялись  думками, поділились доcвідом роботи.

У роботі  взяли участь  методист ІМЦО Жовківського районного відділу освіти Вікторія Селіверстова, методист Рава-Руського МБДЮТ Світлана Новоселова і  12 педагогів-організаторів навколишніх шкіл.

Наш кореспондент.