Методичне об’єднання педагогів-організаторів нашого району працює цього навчального року над науково-методичною проблемою: «Шляхи реалізації національно-патріотичного виховання дітей та молоді у загальноосвітніх закладах району». Через різні форми роботи (майстер-класи, семінари-практикуми) педагоги-організатори вивчають проблемне питання і шукають шляхи його реалізації.
Нещодавно на базі Равської загальноосвітньої школи І-ІІст. відбувся семінар-практикум педагогів-організаторів.
Школа – це дім, заклад, де формується особистість, громадянин. І в цьому процесі важливо все – як глибокі знання, навики, уміння, цікаве і повноцінне навчання, так і виховна система школи.
Саме тому було розглянуто питання виховної роботи в школі: «Формування активної громадської позиції учнів та почуття національної гідності».
Усі учасники семінару були зацікавлені самою школою, яку представили директор школи Ірина Дмитрівна Кушта та її заступник з навчально-виховної роботи Григорій Григорович Марко. Школа в селі працює давно, понад сто років, та саме сьогоднішнє нове, просторе і тепле приміщення розпочало свою історію з 27 грудня 2007 року. Зі шкільного подвір’я, порогу ми відчули, з якою теплотою і любов’ю тут працюють і навчаються. Це одна велика, дружня українська родина — 57 дітей та 14 педагогів. Під час презентації, яку підготувала Ярослава Константинівна Сташко, педагог-організатор ознайомила з системою виховної роботи школи, поділилася з присутніми своїми здобутками, знаннями та ідеями. Ярослава Константинівна вже більше 13 років працює педагогом-організатором і переконана, що формування національної свідомості, активної позиції учнів дієве й ефективне саме через систему роботи органів учнівського самоврядування. Вона також наголосила на тому, що часто ініціаторами цікавих, хороших справ у школі стає саме учнівське самоврядування.
Учасники семінару ознайомились з історією села (буклет «Легенда УПА – Дмитро Пелип «Ем»), послухали поетично-пісенну композицію «Герої не вмирають». Яскравим прикладом організації спільної роботи учнівського самоврядування і педагогів стала конкурсно-розважальна програма «України мова барвінкова». Через певні завдання та конкурси учні мали змогу продемонструвати свої знання рідної мови. Завершальним етапом програми стало завдання від членів журі, з яким спільно впорались конкурсанти та вболівальники. Хочу відмітити по-родинному теплу і щиру атмосферу і дух цього заходу.
Враховуючи актуальність піднятих та розглянутих питань, на завершення семінару–практикуму педагоги організатори ознайомились із районною програмою виховання патріотизму, національної свідомості учнівської молоді на 2015-2018 навчальні роки, обмінялись думками, поділились доcвідом роботи.
У роботі взяли участь методист ІМЦО Жовківського районного відділу освіти Вікторія Селіверстова, методист Рава-Руського МБДЮТ Світлана Новоселова і 12 педагогів-організаторів навколишніх шкіл.
Наш кореспондент.