Головна Освіта Гордість і талант

Гордість і талант

264
0

Цікавим був захід, проведений у 6-А класі Лавриківської ЗОШ на тему: «Квітка Цісик – американська співачка українського походження».

Учні самі збирали матеріал, приносили диски з піснями співачки.

Усі присутні уважно слухали про життя і творчість Квітки Цісик. Ми дізналися, що її батьки із Західної України. Народилася вона 4 квітня 1953 року у Нью-Йоркському районі Квінсі у сім’ї емігрантів. Батько здобув освіту у Львові. Він був скрипалем, навчав маленьку донечку гри на скрипці. А мати прищеплювала любов до української мови, звичаїв, культури. Її сестра Марія – піаністка директор консерваторії в Сан-Франциско. Вона акомпонувала їй на фортепіано.

Коли Квітка закінчила школу, вступила до державного університету на клас скрипки, але через рік залишила, вирішивши бути співачкою. Вступила у вищу музичну школу, де під керівництвом австрійця проф. Себастіяна Енгельберга опановує вокальну техніку, удосконалює свій чудовий голос – рідкісне колоратурне сопрано.

Сімейне життя перетиналося із творчістю. Її альбоми часто називали «родинними проектами».

На батьківській землі, до речі, Квітка була єдиний раз. Вона так мріяла про те, що в Україні дасть свої концерти. Та не судилося, бо 29 березня 1998 року обірвалось її життя через страшну хворобу – рак грудей. Від такого ж діагнозу померла її мама і сестра.

Ми слухали пісні у виконанні Квітки дуже схвильовано. «Пісня про рушник», «Два кольори», «Колискова», «Ніч яка, Господи…» заглиблювали нас у світ чарівних мелодій наших українських пісень. Нас переймала гордість за те, що була така чарівна україночка в далекій Америці і в англомовну культуру несла нашу пісню – величну, широченну, а для нас дуже рідну.

Шестикласники дуже гарно оформили зал, дуже добре розповіли про дивовижну, прекрасну і талановиту Жінку.

А ми всі дякуємо їм, а найбільше вчителю української мови Наталії Кальці, за те, що організувала і провела такий  цікавий захід. 

Наш кореспондент.