Головна Освіта Із думкою про дітей

Із думкою про дітей

1881
0

Альтернативу сучасним державним дитячим дошкільним закладам складають приватні садки.  Це заклади нового формату, маленькі дитячі клуби з домашньою атмосферою, що є осередками вільної гри, безпосереднього спілкування та навчання за новими методиками. Їхнє функціонування, на думку фахівців та батьків, розпочало новий етап у сфері дошкільного виховання, адже нове покоління потребує усе нових підходів до стосунків між дорослими та дітьми.

У Жовкві, окрім трьох державних дошкільних закладів, працюють ще й два приватні. Ми завітали до них, аби пересвідчитись, чи дійсно молоді батьки повністю довіряють своїх малюків вихователям нового зразка.

Відомий розважаль-нопізнавальний центр «Смайлик», що розмістився на вул. Львівській, 33 («Наш край», ІІ поверх), — це 4-годинний ранковий садочок, де займається майже 50 дітей віком від 1 до 6 років. Особливістю цього закладу є те, що діти до трирічного віку на розвиваючих заняттях перебувають разом із батьками. У кожній з груп — до 6 діток, лише у дошкільній — 10 осіб.

Ідея створення закладу належить її власнику логопеду-дефектологу Лідії Шейці, яка уже третій рік поспіль працює разом з чотирма колегами (3 — мають педагогічну освіту, 1 — ще навчається). Педагоги будують свої заняття таким чином, що кожне з них поділене на три частини:
навчальну, пізнавальну та майстрову («умілі ручки»). Діти розв’язують багато логічних завдань, малюють, творять руками з природніх матеріалів. У процесі занять педагоги вдаються до застосування елементів інноваційних методик розвитку дитини (Домана, Монтессорі, Зайцева, Нікітіних).

У садочку проводяться святкування днів народжень з аніматором, майстер-класи творчості, надаються послуги логопеда, дитячого психолога, діє гурток гімнастики та хореографії для дітей від двох років. Також здібна малеча з дворічного віку має можливість вивчати англійську (ESL).

З початком цього літа у затишному приватному будинку, що на вул. С. Бандери, 21, площею понад 100 м2 та великим власним подвір’ям, запрацював новий приватний дитячий садок «Світ від А до Я» (у колишньому клубі «Бджілка»). Натхненниками створення цього закладу є дві подруги, молоді матусі Ірина Думич та Леся Хлібишин, що закінчили
факультет іноземних мов Львівського національного університету імені Івана Франка. Ще навесні 2014 року вони винайняли невеличке двокімнатне приміщення на вул. Воїнів УПА під дитячий заклад нового зразка. Після кількох демонстарційних уроків до них прийшло майже три десятки діточок.

Невдовзі заклад продовжив свою роботу на вул. Львівській, 41 (ІІ поверх) як студія англійської мови IL ENGLISH, у якій на сьогодні займається майже 200 дітей віком від 2 до 16 років. Двоє педагогів проводять заняття (тривалістю від 40 хвилин до 1 години, залежно від віку) двічі на тиждень для кожної з груп, з понеділка по п’ятницю, які включають: унікальну методику, інтерактивні ігри, індивідуальний підхід, граматику для школярів, елементи творчості для малюків. До речі, у студії займаються діти з усієї Жовківщини.

Зараз у центрі розвитку дитини, що на вул. С. Бандери, щоденно перебуває майже 30 малюків віком від 2,5 до 6 років. Троє вихователів — усі з педагогічною освітою — опікуються малечею з 9.30 до 14.00. Перша ранкова година – година навчання, далі – стільки ж часу діти відпочивають на ігровому подвір’ї. Об 11.30 на малюків чекає чаювання зі свіжою випічкою, приготоване за рахунок закладу.

У приміщенні, де розташовуються ігрові кімнати, відчувається домашня атмосфера. Дітки тут бавляться, почуваються, як удома. У затишній кухні можна розігріти їжу, яку батьки приносять зі собою для дітей, що залишаються у групі продовженого дня. Це новинка закладу, нею
можуть скористатися родини, яким необхідно залишити дитину з 9.30 до 17.00 щовівторка та щочетверга.

У садочку ведеться також підготовка малечі до школи (45 грн. за двогодинне заняття), надаються послуги професійного логопеда (1 урок — 50 гривень) та психолога (60 грн.), працює кулінарна студія «НЯМНЯМКА» (з елементами англійської мови), ART-студія, гурток образотворчого мистецтва «Каляки» (вартість одногодинного заняття, яке щовівторка проводять о 15.00, складає 35 грн.), гурток ліпки з полімерної глини «Умілі пальчики» (50 грн. за 45-хвилинний урок, середа, 15.00).

Зацікавлених осіб приємно вражають гнучкі умови оплати та суттєві знижки. Абонемент на місячне відвідування садка (5 разів на тиждень) коштує 600 гривень, якщо його придбати до 10 числа поточного місяця, в іншому випадку вартість тарифікується як позаняттєава (1 урок — 45 грн.) Існує й інший абонемент, коли дитина відвідуватиме садок тричі на тиждень, тоді абонплата складе 400 гривень на місяць. Вигоду отримають і батьки, які віддадуть у дошкільний заклад двох малюків, адже тоді зекономлять 200 гривень.

Святкування днів народжень — особлива послуга, адже програма свята — напрочуд продумана, бо включає розваги, конкурси, змагання, естафети, танці, квест тощо. А головне, що нею можуть скористатися усі охочі, навіть ті, що не відвідують центр розвитку дитини «Світ від А до
Я». Програма святкування може бути звичайною, а може й включати солодкий стіл, який власноруч готують (випікають, декорують) самі педагоги. Це і різні види коктейлів, і домашні вівсяні цукерки з грецьким горіхом, кекси з шоколадом, галереткові десерти, фруктові декорації, печиво, зефірчики маршмелоу та мармеладні палички. Святкування можна доповнювати майстер-класами  з розпису на склі.

Метою «Світу від А до Я» є створення комфортних умов для розвитку дітей, виховання у малюків незмінних цінностей, правил поведінки та спілкування задля становлення їх як особистостей.

Зоряна Микитюк,

Надія Байбула.