Головна Освіта До бабусі й дідуся завітала осінь золота

До бабусі й дідуся завітала осінь золота

495
0

Нещодавно до шкільної родини 3-Б класу Жовківської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 завітало чимало гостей. Саме тоді маленькі школярики підбивали підсумки свого великого «дослідження»: вони нарахували у своїй родині 19 прабабусь, 3 прадідусі, 44 бабусі та 35 дідусів! І в дарунок для них підготували свято душі «До бабусі й дідуся завітала осінь золота».

Дідусь і бабуся – джерело життєвої мудрості, хранителі сімейних традицій. Вони, безперечно, впевнені, що їхні діти – це останні ляльки, а онуки – це справжні діти й народжені вони, щоб було кого пестити. Коли на внучат накричали мама з татом, то вони чомусь завжди біжать до дідуся й бабусі.
Ведучі свята Яна Гнідець та Денис Станько урочисто вручили святковий коровай старійшині нашої родини – Марії Лісович, в очах якої бриніли сльози радості.

Школярі низенько схиляють голови у шанобливому поклоні. Із особливим артистизмом читали  вірші усі учні класу, адже вони декламували їх для своїх найрідніших. Мелодійні пісні виконували Дем’ян Слука, Роман Покора, Ростислав Давиденко, Оксана Пе-льц, Яна Гнідець, Анастасія Бокало.
Уже став крилатим вислів: «Там бабусині руки – де онуки». А ці лагідні руки з ранку до вечора в русі, усім допомагають, смачно готують і печуть, в’яжуть і шиють, чистять і миють, втішають й обіймають. А такі бабу-сі-майстрині якраз і зібралися на нашому святі. Оленка Гронович запроси-ла до слова свою бабусю Марію Михайлівну, яка запропонувала навчитися її ремесла — мистецтва української вишивки й мережки та продемонструвала виготовлені власноруч старовинні та сучасні рушники, запаски, хустини, блузки, серветки. Марія Гнатівна Бенько розповіла учням секрети випікання смачного хліба та разом з онукою Катрусею пригостила малечу запашними пиріжками. Дідусь Ярослав Іванович Демелько подякував дітям за теплоту і щирість їхніх сердець.

Пожвавлення у залі викликала «Казкова вікторина», де наші бабусі й дідусі – цікаві казкарі відповідали на запитання й отримували призи-шоколадки. Усі присутні переглянули слайд-шоу «Українська родина» та інсценівку «Дбаю про бабусю» (бабуся – Христина Гнідець, Василько – Остап Демків, учні 7-А класу).

На завершення третьокласники вручили своїм найдорожчим «Посвідчення найріднішої бабусі» та «Посвідчення шанованого дідуся». Дзвінкоголосе «Многая літа» підхопили усі учасники дійства. Після свята ніхто не хотів розходитися. Воно ще довго буде предметом розмов у кожній сім’ї.
Особливу вдячність за організацію та проведення свята висловлюємо вчителям Олені Гнатівні Козак та Марії Василівні Демків.

Батьківський комітет 3-Б кл.
Жовківської ЗОШ № 1.