Головна Освіта У Добросинській школі на Жовківщині — два нові класи

У Добросинській школі на Жовківщині — два нові класи

396
0

Майбутнє держави неможливе без розвитку місцевого самоврядування, без реалізації права людини впливати на розв’язання проблем рідного краю. Самоврядні органи в демократичному суспільстві є важливим інструментом реального народовладдя та засобом реалізації інтересів територіальної громади. Саме вони об’єднують громадян різного віку, політичних уподобань у спільному прагненні зробити рідне село, регіон та всю Україну щасливими і багатими.
Громада села Добросина завжди вважалася заможною, до того ж не існує жодної справи, яка не була б під силу його мешканцям. А ще в Добросині є квартет лідерів – громада, школа, церква та влада,  які роблять можливим практично все. Цей досвід корисно взяти на озброєння багатьом іншим, бо він веде до покращення життя та до самостійної відповідальності громади за ці зміни. Лідери  підтримують мешканців у здійсненні багатьох справ, постійно шукають шляхи та способи для того, щоб забезпечити створення належних умов для життя, роботи та відпочинку. Досвід Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який діє в Україні не один рік, — це могутній імпульс, що спонукає місцеву владу та бізнес вкладати кошти у сталий місцевий розвиток.

Так, у 2007 році добросинці об’єдналися і зробили перший крок до покращення своєї альма-матер – добудували класні кімнати, які зняли питання про навчання дітлахів у дві зміни. Днями добросинці знову здивували – урочисто відкрили ще два класи, зреалізовали мікропроект «Реконструкція горищного приміщення з метою енергозбереження та розширення навчальних приміщень Добросинської ЗОШ І-ІІІ ст. в с. Добросині».
Осінньо-барвистого дня у коридорі шкільної родини витав дух святковості, очікування і неспокою. З гучномовця линули мелодійні звуки, дітвора перешіптувалася, а батьки з нетерпінням чекали урочистої миті – відкриття класних кімнат. Із цієї нагоди завітало у село чимало поважних гостей: голова та заступник Жовківської районної ради Роман Горбань та Алла Жук, заступник голови Жовківської РДА Юрій Дубневич, керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль, війт села Добросина Галина Гец, голова піклувальної ради Добросинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Володимир Босий, настоятель храму Воздвиження Чесного Хреста Господнього о. Богдан Мурований та інші.

Відкриваючи урочистості, директор школи Мирослав Федорук підкреслив важливість події, адже щороку добросинська шкільна родина збільшується. Директор також розповів про сам проект, вишукування коштів та про посильну допомогу усіх небайдужих, висловив велике спасибі голові Жовківської РДА Надії Щур, голові Жовківської районної ради Роману Горбаню, керівнику відділу освіти Михайлу Ковалю, будівельникам, які виконували роботи, батькам, учителям, сільському голові Галині Гец і спонсорам.
У промовах гостей линули теплі слова на адресу громади і шкільної родини, спонсорів та виконробів. Зокрема голова Жовківської райо-нної ради зауважив, що дуже радий розділити з добросинцями подію такої значимості: «Як мовиться – під лежачий камінь вода не тече, — і  не було б такого дбайливого керівника, то не було б усього цього зроблено. Якщо людина бажає щось зробити – то є бажання підтримати і допомогти. Надіюся, що ми ще не раз допоможемо Добросинській школі. Бажаю усім учителям – плідної праці, батькам – здоров’я, душевного спокою, чистого неба». Також голова вручив Подяку та пам’ятні книги директору школи і педколективу.

Керівник відділу освіти Жовківської РДА Михайло Коваль нагородив Грамотами усіх виконробів разом із директором Жовківського ПМК, а війт села Галина Гец подарувала ікони для класів початкової ланки.
І ось настає довгоочікувана мить – перерізання стрічки. Священнослужитель Богдан Мурований освятив нововідкриті класи, і першачки одразу ж сіли за парти, а класні керівники – Наталія Яворська та Марія Гец стали проводити уроки.
На завершення святковостей гості та вчителі оглянули нові класи, а також побували на семінарі заступників директорів шкіл району з навчальної роботи.
Треба відмітити, що до втілення проекту долучилася і  заступник директора Добросинської ЗОШ І-ІІІ ступенів Галина Сава. Без її підтримки та титанічної праці (написання самого проекту) було б складно.

Зоряна ГУМНИЦЬКА.