Головна Освіта Скарбниці народу

Скарбниці народу

243
0

Славних хлопців-добровольців зібралося триста,

А дорога, наче доля, коротка, терниста.

Ой ви, Крути, ой ви, Крути, заступіть собою,

Бо проллється кров юнача цілою рікою…

М. Бакай “Балада про Крути”

У дні вшанування пам’яті Героїв Крут учні Великодорошівської ЗОШ І-ІІ ступенів відвідали музеї Львова.

Перша зупинка була у Львівському музеї національно-визвольної боротьби українського народу. Учні та вчителі ознайомились з експозиціями, які розповідають про історію визвольних змагань України у ХХ ст.: добу Українського Січового Стрілецтва та Української Галицької Армії, історію створення ЗУНР, бойові дії у міжвоєнний період, створення УПА, Української дивізії “Галичина”. Детально заглибились у минуле нашої держави та дізнались про битву під Крутами. Особливу увагу привернув до себе стенд “10 заповідей українського націо-наліста”. 

Велике зацікавлення викликав унікальний музей “Арсенал”, який не має аналогів на території України. У ньому представлені всі основні види зброї різних епох. Розкішне оздоблення багатьох експонатів дає змогу говорити про них як про вироби бойового мистецтва.

У центрі міста Львова, поблизу Оперного театру, заховався маленький, але надзвичайно захоплюючий музей і виставковий зал отця, доктора Дмитра Блажейовського. Учні захоплені силою таланту священика, який зумів створити ту особливу духовну проникливість і душевне тепло, яке випромінюють його вишивані ікони, котрі експоновані у музеї. Його образи – буквально ювелірна робота. Ще і ще хочеться дивитися на ці неперевершені мистецькі шедеври, які наближають кожного християнина до милосердя і любові.

Завітавши до музеїв, діти відчули подих історії, що надихає до пізнання нашого минулого.

Адміністрація, вчителі та учні школи щиро вдячні головному спеціалісту ІМЦО Г. Васьків, директору Великогрибовицької ЗОШ І-ІІІ ступенів Г. Широн за сприяння в організації екскурсії.

Христина Жеребецька, учениця 8 класу, Ірина Ганжа, вчитель української мови та літератури Великодорошівської ЗОШ І-ІІ ступенів.