Головна Освіта Летіть, наші журавлики, летіть…

Летіть, наші журавлики, летіть…

352
0

Радісно і, водночас, печально лунала мелодія ліцейного вальсу в останній день червня над старовинною Равою-Руською. У ліцеї відбулося урочисте вручення дипломів кваліфікованого робітника та атестатів про середню освіту. Успішно завершили навчання, виконали пробні кваліфікаційні завдання та захистили дипломні роботи 161 випускник із трирічним терміном навчання та 110 ліцеїстів, які навчалися 10 місяців.

До випускної лінійки готувалися заздалегідь: святково прибрали актовий зал, підготували урочистий сценарій, запросили поважних гостей.

Під хвилюючі акорди Державного Гімну найкращі вихованці ліцею маляр, штукатур, монтажник гіпсокартонних конструкцій Олег Бранець  та кухарі-кондитери Галина Кордоба і Тетяна Бранець  піднімають Державний прапор України.

За доброю багаторічною традицією урочис-тості відкриває дбайлива матуся ліцейної оселі, директор Рава-Руського професійного ліцею Жанна Яківна Букієвська. Простими, доступними, піднесеними і зворушливими словами торкнулась вона як сторінок історії навчального закладу, так і бурхливих подій періоду навчання винуватців урочистостей, згадала досягнення своїх підопічних, застерегла від помилок, адже долю кожного учня тримає у глибині свого серця. Жанна Яківна закликала бути чесними, працьовитими, високо тримати професійну марку Рава-Руського ліцею, бути достойними громадянами рідної України. Напутній дороговказ Жанни  Яківни стане тим маяком, який допомагатиме нашим вихованцям тримати вірний життєвий курс.

Під невщухаючі оплески залу Жанна Яківна запросила до вітального слова шановну гостю ліцею, голову Жовківської РДА Надію Степанівну Щур. Із перших слів Надія Степанівна впевнено заволоділа увагою випускників, взяла аудиторію у полон своєю щирістю та відкритістю. Надії Степанівні вдалося й актуальність підготовки молодих кваліфікованих робітників відзначити, і прекрасні умови навчання в ліцеї зауважити, і пригадати власні неповторні роки навчання у технікумі (які в ніяке порівняння з наступними двома ВНЗ не йдуть!). У мудрому, виваженому та емоційному виступі назвала наш навчальний заклад і наших випускників маленькою, але потужною і значущою частинкою робітничого потенціалу рідної  Жовківщини й усієї України, побажала щасливої, мирної життєвої дороги та завершила зворушливий виступ найдорожчим закликом: «Слава Україні!». У відповідь лунало щиросердне «Героям слава!» та вдячні тривалі оплески.

Яскравим підтвердженням високої оцінки педагогічної діяльності ліцею керівником Жовківського району стало вручення подяк за звитяжну працю учнів, яке здійсни-ла заступник директора з НВР Ольга Голаєвич: «Керівництво ФОП «Костів М. М.» щиросердечно дякує директору Рава-Руського професійного ліцею Жанні Букієвській за якісну підготовку майбутніх висококваліфікованих робітників, учнів Володимира Збишка та Ярослава Климка, які під час проходження виробничої практики показали достойні професійні навики і вміння. Аналогічні подяки висловлює керівництво СПОП «Вороблячин» за учнів Юрія Залуського та Михайла Галуху, підприємець Ігор Фуц — за учня Олега Стецюха, церква с. Лаврикова — за учня Олега Пелиха, керівництво ФОП «Русин О.М.» — за учнів Андрія Костяка та Івана Курила».

А свято тим часом набирало обертів. Випускників сердечно привітав класний керівник групи малярів, штукатурів, викладач історії Михайло Пістун. Молодий за віком, але вже здобув високе педагогічне звання «старшого викладача», педагог побажав випускникам знайти місце праці, щасливо влаштувати особисте життя, не забувати роки навчання у ліцеї, достойно жити в мирі під Божою опікою.

Привітав своїх вихованців і недавній випускник нашого ліцею, майстер виробничого навчання випускної навчальної групи машиністів крана автомобільного Микола Дорош. Зауваживши, що добре розуміє почуття і настрій своїх вихованців, Микола Степанович застеріг молодих робітників від хибної думки, що «завтра буде легше, світліше і «грошовитіше», адже труднощі як були, так і будуть – їх ніхто не  відміняв. Тому і необхідно, виходячи з реальних умов, навчитися бути потрібними і щасливими, пос-пішати творити добро в ім’я Господнє, собі во благо і во славу рідної мирної України».

Далі до виступу ведучі свята майбутній кухар, кондитер Юлія Кріп та майбутній автокранівник Андрій Тиско запросили маму учениці випускної навчальної групи обліковців бухгалтерських даних, операторів комп’ютерного набору Людмили Смірнової Валентину Хміль. Вона від імені всіх батьків щиросердечно подякувала директору ліцею Жанні Букієвській за материнське піклування учнями ліцею, з пошаною зауважила, що педагогічний колектив ліцею робить усе, щоб роки навчання були добрими, світлими, продуктивними, сприяли професійному і соціальному зростанню кожної дитини. Валентина Валентинівна побажала ліцею процвітання, гарних учнів і Господнього благословення. Звернулась до своєї доньки та до всіх випускників із проханням бути вдячними, щирими, сміливо долати життєві перепони і під Божою опікою упевнено крокувати по життю.

Галасливі першокурсники, які ніяк не могли дочекатися виступу, прийшли вітати випускників цілою делегацією. Молодші дякували старшим і за абетку ліцейного життя, і за школу учнівського самоврядування, позакласної і спортивної роботи, бажали миру, кохання, любові, працевлаштування та не забувати, що перша неділя червня кожного року у ліцеї – День зустрічі випускників.

Зворушливо і неординарно пролунало прощальне звернення наших «іменинників», випускників, молодих робітників, яке у супроводі презентації «Маn Planet — Animal Planet» озвучили обліковець із реєстрації бухгалтерських даних, оператор комп’ютерного набору, відмінниця навчання, неодноразова переможниця обласних та учасниця Всеукраїнських конкурсів Людмила Смірнова та машиніст крана автомобільного, відмінник навчання, активний учасник культурно-масових заходів та учнівського самоврядування Ярослав Смик. Улюбленці ліцею з теплими почуттями перегорнули незабутні сторінки навчання в ліцеї, висловили глибоку і щиру вдячність педагогічному колективу і особисто директору ліцею Жанні Букієвській за прекрасні умови, створені для отримання спеціальності та середньої освіти, за чарівні роки юності.

І знову лунали оплески: учні випускних груп у супроводі наставників  отримали з рук директора ліцею дипломи кваліфікованих робітників та свідоцтва про здобуття середньої освіти, грамоти і подяки. З  271 випускника 25 одержали диплом з відзнакою, 60 вихованців відзначено почесними грамотами.

Хочеться вірити в те, що місце наших випускників, наших найкращих дітей у світі, які сьогодні з душевним щемом вирушають у дорослий світ, які навіки залишаться у пам’яті працівників закладу, невдовзі займуть абітурієнти-першачки, адже дирекція,  увесь педагогічний та учнівський колективи ліцею чекають на достойне поповнення.

Рава-Руський професійний ліцей оголошує набір за спеціальностями.

На основі базової середньої освіти (після 9 класу): штукатур, монтажник гіпсо-картонних конструкцій, маляр, термін навчання – 2 роки 10 місяців; машиніст крана автомобільного, слюсар з ремонту автомобілів, водій автотранспортних  засобів категорії  «С» – 2 роки 10 місяців; муляр, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, водій  автотранспортних засобів категорії «С» – 2 роки 10 місяців; слюсар з ремонту автомобілів, водій  автотранспортних засобів категорії  «С» – 2 роки 10 місяців; кухар,  кондитер – 2 роки 10 місяців; столяр будівельний, тесляр – 2 роки 10 місяців;  столяр, виробник художніх виробів з дерева – 2 роки 10 місяців; оператор комп’ютерного набору; обліковець з реєстрації бухгалтерських даних – 2 роки 10 місяців;  муляр, штукатур, лицювальник-плиточник – 2 роки 10 місяців.

На базі повної середньої освіти (після 11 класу): муляр, штукатур – 1 р.; столяр – 1 р.; кухар – 1 р.; офіціант, бармен – 1 р.; продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів – 1 р.

На базі ліцею здійснюється перепідготовка та підвищення кваліфікації. Термін навчання – 3 місяці.

 АДРЕСА ЛІЦЕЮ: 80316, м.Рава-Руська, вул.1-го Листопада, 6. Тел. (252) 43-149.Електронна адреса: ptu08@mail.ru Наш сайт: http://www.rrlicey.сom.ua

Ліцейне життя невпинно вирує. У закладі активно працює приймальна комісія, і педагогічний колектив під мудрим керівництвом талановитого корифея профтехосвіти Жанни Яківни Букієвської все робить для формування всебічно розвиненого висококваліфікованого робітника, гідного патріота України.

А останній дзвоник ніби промовляє: «У добру путь летіть, журавлики, під вишитими рушниками! Миру вам, дорогі діти, і Божої опіки!».

Наталія МЕДВЕДЄВА, методист ліцею.