Головна Освіта Любов Гутовська – роки, віддані школярам

Любов Гутовська – роки, віддані школярам

399
0

В останню неділю травня, починаючи з 1994 року, в Україні відзначають — День хіміка. З нагоди професійного свята ми вирішили поспілкуватися із вчителем хімії Любов’ю Гутовською.

Любов Іванівна Гутовська — заступник директора з навчально-виховної роботи НВК "Рава-Руська школа-гімназія", вчитель-методист, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії. А ще — добра, щира, турботлива, скромна та віддана своїй праці вчитель, мати, бабуся. Її сил та енергії вистачає і на власну родину, і на шкільну. Ось уже 38 років як випускниця Мелітопольського педагогічного інституту (спеціальність "хімія і біологія") взяла на себе нелегку ношу вчителя у гімназії. За стільки років школа справді стала рідною домівкою. Цей навчальний заклад закінчили дві доньки Любові Іванівни, а зараз у ньому навчається й онучка Аліночка.

На запитання "Чому обрали професію вчителя?" Любов Іванівна каже:

— Ще в школі любила спостерігати за природою, хотіла зрозуміти її закони, явища. Люблю навчати дітей, спілкуватися з ними, пояснювати їм різні факти, теорії, переконувати, допомагати. А якщо це стосується уроків хімії, то на прикладах стараюся показати зв’язок хімії з життям, її роль у повсякденному житті. Особливо застосування знань з хімії учні бачать під час лабораторних експериментів. На жаль, останнім часом є проблема з хімічними реактивами та обладнанням. Користуюсь тими, що були придбані давніше. У цьому році директор НВК Іванна Данкевич пообіцяла знайти кошти для встановлення витяжної шафи в кабінеті хімії.

Кожен вчитель — режисер свого уроку. При викладанні предмета стараюсь чітко підібрати навчальний матеріал, доступно пояснити його дітям, використовуючи різні методи навчання, і відповідно досягти від учнів засвоєння ними даного матеріалу. Дуже важливо, в залежності від настрою учнів, у даний час на навчання вміти імпровізувати та інтерпретувати задумане. Намагаюсь бути вимогливою і водночас доброзичливою. На уроці стараюсь постійно бути в діалозі з учнями, тримати їх у мажорному настрої, спонукати до вияву їхньої ініціативи. Навчальні організаційні проблеми, що виникають, намагаюсь творчо вирішувати спільними зусиллями.

Учні НВК підтверджують рівень навчальних досягнень з хімії під час здачі ЗНО, є призерами районних олімпіад. До цього чимало зусиль докладає і Любов Іванівна. У цьому навчальному році учениця 10 класу Христина Білець зайняла І місце, а Іванна Оливко (7 клас), Катерина Рябцева (11 клас) — ІІ місце, Дмитро Бохан (9 клас) — ІІІ місце у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Христина Білець була у складі команди від району, яка зайняла ІІІ місце в обласному турнірі юних хіміків, який організувала Львівська обласна МАН учнівської молоді. Слід зазначити, що учням сподобалось виступати у ролі доповідачів, опонентів, рецензентів.

В останні дні квітня вчителями Л. Гутовською та М. Лопотою у школі пройшов тиждень хімії та біології, під час якого проведено низку виховних заходів, конкурси стінних газет. Слід відмітити, що високий рівень обізнаності та інтелектуальних здібностей з даних предметів показали капітани команд інтелектуальних ігор, проведених у 7-8 класах: Р. Залуцький та Р. Новосад (8 кл.); З. Петровська та Л. Барановська (7 кл.); Р. Чобіт та А. Рубанський (10 кл.); І. Оливко та Д. Миргород (7 кл.). Активними учасниками інтелектуальної гри та брейн-рингу були учні 8 класу Є. Зубець та С. Когут. Цікаві газети-проекти були підготовлені учнями НВК — "Вплив побутової хімії на природу" — К. Рябцева і М. Соколова (11 кл.), "Екологія світу" — Ю. Брегін, М. Мартин, О. Сивопляс (11 кл.), "Екологія техногенного забруднення" — Ю. Боднар, Я. Демчина, М. Занько, С. Осьмак, Я. Луник (11 кл.): "Роль хімії у житті та діяльності людини" — В. Дмитрієв (10 кл.), "Хімія як потрібна наука у повсякденному житті" — С. Васильків (8 кл.).

Усі учасники були нагороджені подяками та призами.

Щорічно випусники НВК вступають до вищих та середніх навчальних закладів, в яких успішно вивчають хімію як один з основних предметів. Випускниця 2012-2013 н. р. Я. Рикмас навчається на хімічному факультеті ЛНУ ім. Ів. Франка.

Любов Іванівна — фахівець у галузі хімії. Вона любить школу та учнів. Їхнім досягненням надзвичайно радіє. Як заступник із навчально-виховної роботи проводить з вчителями засідання семінару-практикуму, на якому вони ознайомлюються з методичними рекомендаціями щодо впровадження активних форм навчання. Любов Іванівна професійно поєднує і читання уроків, і нелегку роботу заступника директора. Та людині з відкритим серцем і щирою душею це під силу. Тепло та розуміння, які випромінює Любов Іванівна вистачає на всіх.

Здоров’я Вам, сил, вдячних учнів та професійних здобутків на вчительській ниві!

Уляна КОПОТЬ.